Kultura

28. Československý jazzový festival v Přerově

Na proslulém Československém jazzovém festivalu v Přerově ve dnech 20. – 22. října 2011 vystoupí kromě českých a slovenských interpretů, jako například Zuzana Lapčíková či Jazzonance, rovněž osobnosti světové jazzové scény. Těmi budou hlavní hvězdy festivalu bubeník a perkusionista Sonny Emory, kytarista Al Di Meola nebo kubánský pianista a laureát Grammy 2011, Chucho Valdés. Festival bude zahájen slavnostním galavečerem, Tančírnou 28. Československého jazzového festivalu ve středu 19. října 2011.

Al Di Meola
Al Di Meola
Hudební lahůdky v podání předních jazzových interpretů zazní poprvé na tradičním 28. Československém jazzovém festivalu v Přerově. Festival, jehož program je pestrou paletou stylů od latinskoamerické hudby, přes jazzový mainstream, world music až po elektrickou fúzi, přivítá kromě významných tuzemských sólistů rovněž výjimečné hosty světové hudební scény. Letošní ročník zahájí středeční galavečer, kterým bude Tančírna 28. Československého jazzového festivalu. Orchestr Karla Vlacha se svými zpěváky a sólisty pozve návštěvníky na taneční parket, a připomene sté jubileum svého zakladatele a kapelníka. K oslavě se připojí také kvinteto Felixe Slováčka, které posluchačům v průběhu večera nabídne osvěžující koncertní Felixír.

Hlavní program Československého jazzového festivalu, nabitý hudebními i uměleckými zážitky, se uskuteční ve dnech 20. – 22. října 2011, kdy se během třech večerů vystřídají na pódiu Městského domu v Přerově pozoruhodné osobnosti jako virtuózní zpívající bubeník a perkusista Sonny Emory se sestavou Cachet Fusion, jeden z nejobdivovanějších jazzových kytaristů Al Di Meola, který přijede se svou současnou kapelou New World Sinfonia a v neposlední řadě hvězda afrokubánského jazzu, která získala svou osmou Grammy, Chucho Valdés, s kapelou The Afro Cuban Messengers. Chucho Valdés
Chucho Valdés
Tuzemskou scénu bude reprezentovat cimbalistka Zuzana Lapčíková se svým jazzově orientovaným kvintetem, ze Slovenska na festival zavítá skupina Jazzonance se zpívajícím lídrem Berco Baloghem a klavíristou Ľubomírem Šrámkem. Celý festival zahájí big band, do kterého lídr Jan Kučera a trumpetista Jiří Neradílek pozvali přátele trumpetisty Pavla Husičky, jenž před rokem odešel na věčné jam session.

Hlavní festivalové koncerty proběhnou jako obvykle v Městském domě v Přerově. Na ně naváží oblíbené afterparty, na kterých se pod hlavičkou AgharRTA Gang představí různá seskupení hudebníků působících v tomto populárním jazz klubu.

Poslední vstupenky lze zakoupit v předprodeji v Městském domě Přerov, rezervace jsou možné na telefonu 581 290 311 nebo e-mailu predprodej@mdpr.cz. Cena vstupenky na jeden večer na číslované sedadlo je na čtvrtek 300 Kč, na pátek + sobotu 350 Kč, k stání 150 Kč, cena festivalové permanentky 750 Kč.

Veškeré další informace získáte na webu Československého jazzového festivalu.

Editor: Janinka
Vytvořeno: 15.10.2011 10:12
Poslední změna: 19.10.2011 10:47

RSS

Hodnocení: 0.00 (0x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedené



Copyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz