Kultura

Kytara napříč žánry 2011

14. ročník festivalu Kytara napříč žánry, který kromě vystoupení desítek profesionálních hráčů na kytaru či další strunné nástroje, nabídne i španělského flamenco kytaristu Vicente Amiga. Koncert za doprovodu kapely, zpěváka a tanečníka se uskuteční 15. listopadu 2011 v pražském Divadle Hybernia. Samotný festival Kytara napříč žánry se koná mezi 9. říjnem a 30. listopadem 2011 v několika městech České republiky.

Vicente Amigo
Vicente Amigo
Výjimečný dramaturgický záběr nabídne i v roce 2011 tradiční festival Kytara napříč žánry, jenž tentokrát nezapomněl ani na ethno a world music. Vedle toho nejlepšího z domácí scény festival představí i několik objevů a talentů, stejně jako hvězdy světové velikosti. Jedna z nich, australský kytarový virtuos Tommy Emmanuel, přehlídku na jaře 2011 zahájil, ato zcela nezvykle s kapelou. V červnu vystoupil držitel ceny Guitar Superstar 2007 italský kytarista žijící v San Francisku Peppino D´Agostino. Další hudební fenomén, španělský flamenco kytarista Vicente Amigo, 15. listopadu 2011 vygraduje závěr programu. Amigo, jemuž před pěti lety aplaudoval do posledního místa zaplněný Obecní dům, přiveze úplně nový hudebně-taneční projekt nazvaný Paseo de Gracia.

Mezi 9. říjnem a 30. listopadem 2011, kdy probíhá hlavní část letošní Kytary napříč žánry, se uskuteční patnáct večerů nejrůznějším způsobem spjatých se strunnými nástroji. Kytaru napříč žánry zahájil americký virtuóz Adam Rafferty
Kytaru napříč žánry zahájil americký virtuóz Adam Rafferty
Vedle hvězdného Vicente Amiga se pořadatelům podařilo získat hosty až z Burkiny Faso, Guatemaly či Mexika. Jako každý rok se koncerty zdaleka neodehrají pouze v Praze. Tour plan obsáhne rovněž Benešov, Tábor, Varnsdorf, Černošice, Dolní Poustevnu, Pardubice, Kadaň a Chýni u Prahy.

Zahájení podzimní části Kytary napříč žánry připadlo 9. října 2011 v pražské Písecké bráně dvojici různých kytaristů, a to americkému muzikantovi kombinujícímu tepající funky s náročnou technikou fingerpicking Adamu Raffertymu a folk-jazzové písničkářce a kytaristce Markétě Zdeňkové.

Vstupenky na pražské koncerty Kytary napříč žánry lze zakoupit v sítích Ticketpro.cz, Ticketportal.cz, Ticketstream.cz, v kanceláři spolupořádající agentury Taktika Muzika a v místech koncertů. Podrobnější informace k programu naleznete na webu Kytara napříč žánry.

Editor: Janinka
Vytvořeno: 08.10.2011 01:04
Poslední změna: 10.10.2011 02:02

RSS

Hodnocení: 5.00 (2x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz