Kultura

Avishai Cohen vystoupí na Strunách podzimu 2011

Hned dva koncerty nabídne svým fanouškům izraelský jazzový basista, skladatel a zpěvák Avishai Cohen při svém premiérovém vystoupení na festivalu Struny podzimu. Představí na nich především skladby ze svého nového oceňovaného alba Seven Seas.

Avishai Cohen
Avishai Cohen
V Česku dobře známý muzikant Avishai Cohen, který jazz dokáže umně okořenit židovskou a arabskou hudbou, novou deskou Seven Seas dokládá svou příslušnost k jazzové špičce, ale i to, že se nebojí vydávat se v jazzu novým směrem. Album Seven Seas, které vyšlo na jaře 2011, překvapilo mnohé posluchače svou svěžestí a novými směry v tvorbě Avishai Cohena. Nahrávka obsahuje autorské písně, které výtečně doplňuje úprava tradiční písně sefardských Židů. Časopis Voir Seven Seas zhodnotil slovy: Skoro filmová odysea mezi židovskou kulturou a arabsko-andaluskými vlivy... Cohen nás bere s sebou na výlet, nechá nás unášet zvukovým proudem tou nejkrásnější krajinou. Naprosté okouzlení.

Avishai Cohen, židovský muzikant s českými kořeny, se nebojí prolínání tradičního jazzu s jeho moderním pojetím ani s dalšími hudebními vlivy, například latinskoamerickou hudbou či s klezmerem. Avishai Cohen vystoupí na Strunách podzimu 2011Hráčskou i skladatelskou originalitu charakterizuje silně rytmické dno a průbojné basové figury, melodická témata nesená často souzvukem dvou nástrojů anebo obratná aranžmá v triu, popírající klavír jako hlavní nástroj. Tímto osobitým mixem zaujal i Chicka Coreu, s nímž se Cohen dostal na ta nejlepší světová pódia. Ke spolupráci jej vyzvali také například Bobby McFerrin, Alicia Keys či Herbie Hancock. Respektovaný časopis Downbeat Cohena označil za jazzového vizionáře světového formátu.

Cohen vystoupí v Divadle Hybernia 12. října 2011 od 19:30 hodin a pro velký zájem přidává ještě jeden koncert od 22:15 hodin. Novinkou je i Cohenovo trio, kdy ho při festivalovém debutu doprovodí pianista Omri Mor a za bicími Amir Bresler. Cohenovo evropské turné, jehož součástí jsou i pražské koncerty, provází nebývalý zájem a řada jeho vystoupení je dlouho dopředu vyprodána. To se ostatně potvrdilo i v případě Strun podzimu. Zbývající vstupenky na přidaný koncert od 22:15 hodin lze zakoupit ve Festivalovém informačním centru, v síti Ticketpro.cz i v Divadle Hybernia v cenně 350 a 460 Kč.

Editor: Janinka
Vytvořeno: 08.10.2011 12:24
Poslední změna: 08.10.2011 12:51

RSS

Hodnocení: 5.00 (7x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedené



Copyright © mars69 2000-2022, webmaster@people.cz