Kultura

Jaksi Taksi pokřtí v Rock Café svoje nové CD

Jaksi Taksi pokřtí v pátek 7. října 2011 v pražském Rock Café svoje nové CD nazvané Signál. Jako předkapely si můžete poslechnout Upstream a Season Crack.

Jaksi Taksi
Jaksi Taksi
Pražská hudební formace Jaksi Taksi připravila na září 2011 dlouho očekávanou novinku s názvem Signál. Předchozí album Optimista z roku 2008 se dočkalo velmi příznivého ohlasu mezi fanoušky a z toho vyplývající neustálá koncertní aktivita tak posunula vydání nového alba vždy několikrát na pozdější termín.

Nejpatrnější změnou oproti předchozím počinům je obrácení pozornosti od vnějších záležitostí života k těm vnitřním. Už u alba Optimista, které bylo inspirováno příběhy z Nového zákona, byly texty, které nutily k zamyšlení více, než kdy před tím. Na albu Signál tomu nebude jinak. Hlavní myšlenkou alba je příběh člověka od jeho zrození až po jeho odchod a jeho věčný souboj mezi rozumem a citem, který je stále nevyřešen, bude-li kdy tomu jinak.

Frontman kapely a autor většiny textů Radek k tomu říká: "Album jsme nazvali Signál proto, že každý okamžik v našem životě může být bodem zlomu, kdy svůj život změníme. Potřebujeme k tomu jenom ten správný signál, musíme být vnímaví k tomu, co se kolem nás a uvnitř nás děje. Poslouchat svoje srdce a svůj rozum a rozhodnout se, čí rady jsou ty správné. Zejména v dnešní globalizované společnosti, kde se člověk stává stále víc součástí stáda, bytostí stále více kontrolovanou a manipulovanou, je potřeba, abychom si uvědomovali svoji identitu a svoji moc rozhodovat sami za sebe, i kdyby to mělo být proti většinovému názoru."

A ještě jeden rozdíl přináší nové album oproti tomu předchozímu. Zatímco Optimista byl obdarován pouze jediným videoklipem ke stejnojmenné písni, pro nový titul jsou natočeny již v tuto chvíli videoklipy tři a jejich počet by se měl zastavit až na pěti, což nebývá u českých kapel příliš obvyklé. Samozřejmou součástí vydání nového CD je rozsáhlé turné, těšit se tak na ni můžete téměř v každém městě.

Jaksi Taksi pokřtí v pražském Rock Café nové CD Signál v pátek 7. října 2011. Startuje se v 19:30 hodin. Za vstupné zaplatíte 110 + 5 Kč v předprodeji v Rock Café a 140 Kč v den koncertu.

Editor: Tereza Černá
Vytvořeno: 04.10.2011 10:04
Poslední změna: 05.10.2011 03:26

RSS

Hodnocení: 0.00 (0x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2022, webmaster@people.cz