Kultura

Tito Larriva & Tarantula opět v pražském Rock Café

Lidé, kteří mluví o hudbě, obvykle hledají další velkou věc, jackpot, něco nesmlouvavě nového. Buď jde o novináře, kteří zoufale potřebují zajímavý příběh, aby mohli dobře prodat svůj plátek, nebo jde o rebely, kteří stále věří v revoluci a hledají hudební skupinu, která by podpořila jejich představu Utopie. I když tyto dva příklady znějí velmi odlišně, obě skupiny jsou stejně šílené, obě vystavují sebe a ostatní neustálému tlaku a jsou obě tak podrážděné jako makléř těsně před tím, než zavře burza.

Tito Larriva
Tito Larriva
Tito Larriva je jiný. Tito je uvolněný. Narodil se v Mexiku a v 70. letech přišel do Los Angeles. Je to dítě štěstěny. Vyrůstal na Aljašce, do školy chodil v El Pasu a v krvi má tři umělecké směry – hraní (divadlo, film), skládání hudby a rock´n´roll. Udělal si jméno ve všech třech. Když se podíváme na jeho život, zasloužil by si Oskara pro nejlepší vedlejší roli ve všech těchto oblastech. Podílel se na mnoha známých projektech a měl rozhodující vliv v mnoha produkcích. Koncem 70. let, když punk v L. A. byl špinavý, naléhavý a vzrušující, Tito byl přímo uprostřed dění v kapelách jako The Impalas, The Flesh-Eaters a The Plugz. Nahrával s The Gun Club a podnikl nájezd na bluesový žánr s The Cruzadors a také s Fleetwood Mac. Ve filmu True stories (Tak to bylo) Davida Byrneho hrál psychopata, jehož oblíbená píseň Radiohead byla později vybrána Thomem Yorkem a jeho partou za název skupiny. Tito Larriva & Tarantula opět v pražském Rock CaféFilmy jako Desperado, Kdysi dávno v Mexiku a Od soumraku do úsvitu mu přinesly nejpopulárnější role, které později sloužily jako legendární odrazový můstek pro jeho hudební skupinu. Debut skupiny Tito & Tarantula se jmenoval Tarantism.

Titovo páté album Back Into The Darkness s jeho neustále se proměňující kapelou je tak suché jako prach a skromné jako Tito sám, který jde vždycky vlastní cestou, se svým uvolněným smyslem pro humor. Písně, které spojují ducha Titových starých punkových dní s improvizovanými nocemi strávenými v barech a s jeho nově získanou sebedůvěrou často nechávají vzpomenout na velké ikony hudební historie. Například píseň Monsters zní jako kdyby se Josh Homme a Mark Knopfler sešli v garáži, aby ze sebe strhali šaty a způsobili vážné odřeniny písni od Dire Straits. Tito Larriva & Tarantula
Tito Larriva & Tarantula
V písni Not Enough zase Tito trpí tak intenzivně, jako kdysi Joe Cocker na Woodstocku, když se bláto z prvních řad rozstříklo na jeho kalhotách. Proti tomu Darkness a If You Love Me skřípe jako starý opravdový punk, Come Out Clean je plné varhan, wahwah a kytarových sól a In My Car se probouchává téměř do tribalistického transu.

Album Back Into The Darkness bude hrát hlavní roli na poli rockové muziky v roce 2011 a jistě i v pražském klubu Rock Café, kde Tito Larriva & Tarantula vystoupí 29. září 2011 ve 20:30 hodin. Vstupenky za 350 Kč + poplatky zakoupíte v předprodeji v Rock Café a síti Ticketstream.cz. V den koncertu za 380 Kč.

Editor: Tereza Černá
Vytvořeno: 24.09.2011 04:47
Poslední změna: 28.09.2011 09:31

RSS

Hodnocení: 0.00 (0x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2022, webmaster@people.cz