Kultura

Probuzení Jamese Morrisona

Poslední více než dva roky byl kolem Jamese Morrisona spíše klid. Českých éterem se naposledy prohnal v duetu Broken Strings s Nelly Furtado, se kterým zaznamenal celoevropský úspěch. Nyní se vrací se třetím, dle jeho slov nejlepším albem.

Probuzení Jamese MorrisonaNová deska Jamese Morrisona nazvaná The Awakening vychází v pondělí 26. září 2011 a James Morrison
James Morrison
přináší dvanáct písní. Jak sám zpěvák uvedl, je plná klasických, leč moderně upravených folk-soulových písní. Deska obsahuje především pomalejší písně a balady, a jak James dodává, při psaní nových písní šel více do sebe.

Na desce spolupracoval například Steve Robson, který s kapelou Take That napsal hit Shine, dále Eg White, který skládá pro zpěvačku Duffy, Dan Wilson, kterého můžeme znát ze spolupráce s Adele či Toby Gad, který pro Beyonce složil hit If I Were A Boy.

Hlavní inspirací pro nové album byla zpěvákovi jeho přítelkyně Gill, s kterou má téměř tříletou dcerku Elsie. Celá deska je tak jedním velkým vyznáním jeho lásky. Že se Jamesu Morrisonovi jeho záměr podařil, potvrzuje již první singl, za který byla vybrána nádherná skladba I Won’t Let You Go. Probuzení Jamese MorrisonaTa si již velmi dobře vede v mnoha evropských hitparádách, čemuž jistě napomohlo i silnými emocemi nabitý videoklip.

Zmiňovanou píseň, stejně jako téměř celé album produkčně zastřešil britský hudebník Bernard Butler, kterého můžeme taktéž znát z účinkování v kapele Suede. Deska samotná se může pyšnit ještě jedním hvězdným hostem, a to v písni Up, která je již připravena na startu jako další singl, kde představí i zpěvačka Jessie J.

Foto Universal Music

Editor: Tereza Černá
Vytvořeno: 24.09.2011 04:27
Poslední změna: 24.09.2011 04:45

RSS

Hodnocení: 4.67 (3x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz