Kultura

Richard Müller vydává Všetko

Originálním způsobem oslavil v roce 2011 Richard Müller jubilejní padesátku. V den svých narozenin nabídl fanouškům kompletní sbírku nosičů, které během své kariéry nahrál.

Richard Müller
Richard Müller
"Rozsahem je to zřejmě největší hudební projekt, jaký tu kdy vznikl. Speciální krabice obsahuje dohromady 25 nosičů, tedy kompletní diskografii Banketu, kompletní diskografii mých sólových alb plus další nahrávky, které lidi určitě nemají a ani nemohou mít," přibližuje Richard Müller obsah boxu Všetko.

Richard Müller vydává VšetkoSběratele určitě potěší skladby, které vznikly ještě před oficiálním startem skupiny Banket, legendární písnička Model, se kterou Richard zvítězil na Festivale vojenské politické písně Zlatý palcát, anebo rarity ze společného nahrávání s Petrem Hapkou a Michalem Horáčkem.

"Možná si lidi ješte pamatují i singl Nahý, ten vznikl v době, kdy jsem asi opravdu stál před národem nahý. Celý náklad vylisovaných nosičů se tenkrát zlikvidoval a vůbec nešel do prodeje. I přes to neexistoval ani jeden slovenský nebo český DJ, který by tu písničku neměl. Dodnes nevím, jak je to možné," vzpomíná s úsměvem Richard Müller.

Richard Müller vydává VšetkoSoučástí boxu Všetko je i kniha s Richardovými osobními postřehy k jednotlivým nosičům. "Jsou to příběhy, které se vážou ke konkrétním albům, ba dokonce ke konkrétním skladbám." Fanouškové se z něj například dozví, jakým originálním způsobem nahrával hit Baroko a jak byl za to šikanovaný. Zjistí, že Zlatou lyru, ktorou spolu s Banketem vyhrál v roce 1989, daroval o víc než deset let později Ivanu Táslerovi a měl k tomu své důvody. Také zpěvák vysvětlí okolnosti vzniku své jediné vánoční a současně politické písně Gdo by xel.

Originální box s kompletní diskografií a knihou Všetko vyšel v pondělí 19. září 2011.

Foto Universal Music

Editor: Tereza Černá
Vytvořeno: 22.09.2011 09:53
Poslední změna: 23.09.2011 09:32

RSS

Hodnocení: 5.00 (4x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2022, webmaster@people.cz