Kultura

Katarína Knechtová dokončila nové album

Tři roky od vydání prvního sólového alba Zodiak přichází Katarína Knechtová na trh se svojí novou deskou nazvanou Tajomstvá.

Katarína Knechtová s Christianem Eignerem
Katarína Knechtová s Christianem Eignerem
Nové CD Tajomstvá nahrála Katarína Knechtová s Christianem Eignerem z Rakouska. Coby milovnice Depeche Mode si Eignera ani nemohla nevšimnout, protože už téměř 15 let je studiovým i koncertním bubeníkem známé skupiny, spoluautorem a spoluproducentem hned několika jejich skladeb, spolupracoval i na sólových albech Davea Gahana.

"Zamilovala som sa do jeho albumu Recovery a už pred dvoma rokmi som poslala jeho manažérovi svoje demá. Prekvapilo ma, že mi vôbec odpísal. Vraj to nie je zlé, ale mám na sebe ešte pracovať," vysvetluje s úsměvem Katarína.

Novými verzemi písniček si Eignera dokázala získat a v průběhu roku 2011 spolu vyprodukovali 11 skladeb na nové album. To ponese název Tajomstvá a na trhu se objeví v průběhu listopadu 2011. První známou skladbou je aktuální singl Zopár slov. Autorkou všech písní je Knechtová, texty pro ní napsali Rasťo Kopina a Vlado Krausz, jednu skladbu si poprvé ve své kariéře otextovala Katka sama: "Nové pesničky sa v hudobných postupoch natoľko odlišujú od tých, ktoré sme používali v minulosti, že vôbec nebolo jednoduché spraviť k ním texty. Jeden z nich k pesničke Porcelán sme spolu s Rasťom tvorili naozaj len po jednotlivých veršoch a aj tak nám to trvalo viac ako dva mesiace." Všechny songy existují v Katčiném podání už i v anglických verzích, anglická mutace jejího nového alba určená pro zahraniční trhy vyjde pod názvem Love And Regret.

Foto Universal Music

Editor: Tereza Černá
Vytvořeno: 15.09.2011 12:10
Poslední změna: 19.09.2011 11:07

RSS

Hodnocení: 0.00 (0x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2024, webmaster@people.cz