Osobní deníček

Evropský den bez aut v Praze

V sobotu 17. září se na pravý břeh Vltavy vydejte na kole, bruslích nebo pěšky a hlavně bez aut. Evropský den bez aut v Praze bude plný pohybu a zábavy pro malé i velké. Také můžete oslavit 16. září 2011 Den cyklistů a pěších otevřením nové části cyklostezky v Bubenči. V rámci programu vystoupí např. Eddie Stoilow, Olga Lounová, Marek Ztracený nebo Aleš Háma.

Evropský den bez aut v PrazeEvropský den bez aut, který je již tradičně součástí Evropského týdne mobility, se letos uskuteční v sobotu 17. září 2011 od 11 do 18 hodin na pravém břehu Vltavy.

"Ve městě bez aut" tak zní motto v roce 2011 Evropského dne bez aut. Jeho cílem je, podobně jako v minulých letech, propagace pohybu jakožto léku bez vedlejšího účinku. Už několikrát bylo vědecky dokázáno, že pohyb, na rozdíl od sezení za volantem, prospívá tělu a podporuje paměť. Začít s ním lze v jakémkoli věku a dokonce i poté, co člověk proseděl celý život v křesle. Cílem Evropského dne bez aut v Praze je proto propagace možností každodenního pohybu ve městě a důležité role každého z nás, kdo v něm žijeme, při ochraně životního prostředí.

Od kavárny Slávie na Národní třídě, po celé délce Alšova nábřeží a na náměstí Jana Palacha budou na návštěvníky čekat zážitky a také malé odměny za to, že dnes ponechali své vozy doma. Po celou sobotu bude pro automobilovou dopravu uzavřeno Smetanovo nábřeží a ulice Křížovnická. Pražané, kteří vyrazí na bicyklech, mohou využít zdarma servis kol a ti, kteří se k Vltavě tentokrát vydají pěšky zase služeb čističe bot. K dispozici bude půjčovna elektro i běžných kol, in-line a kolečkových bruslí a skákacích bot. Sportovce určitě potěší U-rampa s vystoupením nejlepších českých jezdců, malá posilovna, trampolína a možnost vyzkoušet si street ball.

Evropský den bez aut v PrazeKulturní program, kterým bude provázet moderátorka Lenny Trčková, se odehraje na třech samostatných pódiích. O zábavu se zde postará Eddie Stoilow, Marek Ztracený, Olga Lounová, Aleš Háma, RH Funkies či Tereza Černochová, Vladimír 518 & DJ Mike Trafik a mnozí další. Nebudou chybět klauni, loutkové divadlo, soutěže pro děti a kejklíři.

Již o den dříve, v pátek 16. září 2011, bude v rámci Dne cyklistů a pěších otevřena v Bubenči nová část cyklostezky Papírenská. Pásku k nové cyklostezce v Praze 6 - Bubenči ve 14 hodin slavnostně přestřihne jedna ze známých osobností cyklistiky. Trať dlouhá 0,85 km navazuje na cyklostezku Papírenská – Plavební kanál. Pro zájemce, kteří si ji budou chtít hned vyzkoušet, budou připravena v půjčovně kola Authornebo elektrokola. Ti, kdo přijedou na vlastních bicyklech, budou moci využít zdarma servisní služby. Pro návštěvníky je připraven bohatý doprovodný program, jehož součástí bude například tanec či exhibice na kolech. Program končí v 16 hodin.

Editor: Janinka
Vytvořeno: 14.09.2011 09:29
Poslední změna: 15.09.2011 11:06

RSS

Hodnocení: 5.00 (6x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz