Knihy - Audioknihy

Honzíkovou cestou od září 2011 provází Václav Postránecký

Honzíkova cesta, oblíbená knížka několika generací, vychází jako audiokniha na 2CD.

Václav Postránecký s Honzíkovou cestou
Václav Postránecký s Honzíkovou cestou
Honzíkova dobrodružství si Václav Postránecký připomněl při nahrávání audioknihy Honzíkova cesta, která se začátkem nového školního roku 2011 vyjde u vydavatelství Popron Music.

Honzíkovou cestou od září 2011 provází Václav PostráneckýPo několik generací oblíbená knížka Bohumila Říhy vypráví o velké cestě pětiletého chlapce. Honzík jede poprvé sám vlakem z Prahy do Koníkovic k dědečkovi a babičce. Na vesnici zažívá spoustu dobrodružství a seznámí se s mnoha pro něj nezvyklými věcmi, které jsou pro malého městského kluka zcela nové. Co všechno Honzík zažije se dozví malí posluchači při poslechu této knihy, na kterou si jistě každý rodič rád zavzpomíná.

"Knihu jsem zaznamenal krátce na to, co vyšla. Tenkrát jsem ji vnímal jako zajímavé hezké čtení, ale v zásadě běžný dětský příběh," přiznává Václav Postránecký. Jak známý herec prozradil, podobné cestování totiž sám v dětství zažil: "Jako malý šestiletý kluk jsem jezdil z Masaryčky, kde mne maminka dala průvodčímu, do Nelahozevse, ale tam žádný dědeček s vozíkem nečekal a musel jsem sám šlapat ještě tři kilometry do Lešan."

Honzíkovou cestou od září 2011 provází Václav PostráneckýPoutavé vyprávění doplňují autentické zvuky zvířátek a venkovského prostředí. Kniha vyšla poprvé v roce 1954, i po 57 letech se těší u čtenářů velké oblibě. Jak na závěr Václav Postránecký dodává, literární hodnota se člověku jeví až dodatečně: "Dnes, když si to po letech přečtete, tak zjistíte jak mistrně jsou zachyceny jemné okolností dětského vnímání. To je báječné a naprosto jedinečné. Knížka v člověku stále evokuje velmi zřetelné obrazy a vzpomínky, což je krásné. Nedivím se, že Honzíkova cesta zůstává povinnou četbou ve škole, protože takových textů nevzniká mnoho."

Foto: Popron Music

Editor: Janinka
Vytvořeno: 05.09.2011 03:19
Poslední změna: 11.09.2011 01:07

RSS

Hodnocení: 4.56 (9x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2022, webmaster@people.cz