Osobní deníček

Narozeniny hrabáče a křest mláděte hrocha v Zoo Praha

V sobotu 20. srpna 2011 oslaví 20. narozeniny samice hrabáče kapského Pieta, které přijde pogratulovat textařka Gábina Osvaldová. V neděli 21. srpna 2011 zase s Markem Ebenem můžete pokřtít nejmladšího hrocha narozeného v Zoo Praha.

Mládě hrocha obojživelného - potomek Slávka a Marušky (Autor: Tomáš Adamec)
Autor: Tomáš Adamec
Mládě hrocha obojživelného - potomek Slávka a Marušky
Samici hrabáče kapského Pietě, která v sobotu 20. srpna 2011 oslaví 20. narozeniny přijde popřát textařka Gábina Osvaldová. Hrabáčice pojídající červy
Hrabáčice pojídající červy
Oslava proběhne ve 14 hodin v pavilonu Africký dům. Nejen oslavenkyně si pochutná na moučných červech, ale i návštěvníci budou mít příležitost okusit nejrůznější hmyzí speciality. Ve Vzdělávacím centru Zoo Praha se totiž budou podávat laskominy, zejména lízátka, připravené z cvrčků a larev potemníka.

V rámci sobotního programu proběhnou speciální komentovaná krmení hmyzožravých zvířat:
v 10 hodin krmení hrabáčů kapských v Africkém domě
ve 13 hodin krmení ibisů skalních a kladivoušů ve voliéře ibisů skalních pod lanovkou
ve 14:30 hodin krmení plazů v Pavilonu kočkovitých šelem
v 15 hodin krmení psů ušatých ve venkovní expozici psů ušatých u pavilonu Afrika zblízka

Jaké jméno dostane potomek Marušky a Slávka? (Autor: Tomáš Adamec)
Autor: Tomáš Adamec
Jaké jméno dostane potomek Marušky a Slávka?
Další zvířecí hmyzí labužníci jako gekončík noční nebo axolotl tygrovaný se představí ve Vzdělávacím centru ve 12 a v 16 hodin.

V neděli 21. srpna 2011 bude pokřtěn nejmladší přírůstek hroší rodiny, narozený 8. srpna 2011. Jedno ze jmen, které navrhovali fanoušci Zoo Praha, malému hrošíkovi přiřkne ve 14 hodin u venkovní expozice hrochů obojživelných kmotr Marek Eben. Na Facebooku Zoo Praha hlasovalo zatím 7000 uživatelů a vedou u nich jména Oliver, Kubík a Váleček.

Mládě hrocha s matkou Maruškou (Autor: Tomáš Adamec)
Autor: Tomáš Adamec
Mládě hrocha s matkou Maruškou
Neděle ale nebude patřit pouze hrochům, ale také antilopám. V rámci projektu Pomáháme jim přežít představí Zoo Praha ve spolupráci se sdružením Derbianus program na záchranu největší antilopy světa, antilopy Derbyho.  (Autor: Tomáš Adamec)
Autor: Tomáš Adamec
Ve Vzdělávacím centru proběhne v 16 hodin za účasti kurátora savců Zoo Praha Pavla Brandla přednáška o aktivitách v Senegalu, spojená s vernisáží výstavy z cyklu Pomáháme jim přežít s názvem Největší antilopa.

Milovníci architektury se mohou pro změnu zúčastnit speciální tematické procházky po architektonických zajímavostech Zoo Praha v doprovodu architekta Zdeňka Lukeše. Sraz je v 16 hodin u hlavního vchodu do zoo. Po zaplacení vstupného není procházka dále zpoplatněna.

Editor: Janinka
Vytvořeno: 19.08.2011 01:00
Poslední změna: 19.08.2011 06:17

RSS

Hodnocení: 4.75 (4x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz