Kultura

Zoo přichystaly pro školáky za vysvědčení dárky

Je konec školního roku a (nejen) tomu, kdo se dobře učil, přichystaly zoologické zahrady zajímavé dárky.

Zoo přichystaly pro školáky za vysvědčení dárkyKaždý ze školáků, kdo v Zoo Liberec ve čtvrtek 30. června 2011 na pokladně zoo ukáže aktuální vysvědčení se samými jedničkami, vstoupí do areálu zcela zdarma. Prvních 300 dětí, které v tento den projdou branami zoo, navíc obdrží i poukaz na bezplatný odběr porce točené zmrzliny, kterou si můžou okamžitě vyzvednout v dolní části zoo. Tento dárek se přitom vztahuje na všechny děti, tedy nejen na školáky.

Zoo přichystaly pro školáky za vysvědčení dárkyV Zoo Ústí nad Labem budou první dny prázdnin patřit školákům. Od čtvrtka 30. června 2011 až do středy 6. července 2011 se mohou zapojit do zábavné soutěže Zoovysvědčení s odměnou pro každého na závěr. Jedná se o 11 označených stanovišť v areálu zoo, kde budou připraveny otázky z jednotlivých předmětů, jako je český jazyk, pracovní výchova, zeměpis, ale zaměřené na zvířata ze zoo, která najdou poblíž. Navíc budou mít děti možnost vybrat si správnou otázku ze tří nabídek a zapsat příslušné písmeno do tajenky, která označuje významný letošní odchov mláděte, na které je zoo obzvláště pyšná. Celá soutěž je velice jednoduchá a má sloužit zejména k pobavení dětí i jejich rodičů, které je doprovázejí. Soutěžní tikety lze vyzvednout v každé z pokladen zoo i na dvou stanovištích v areálu. Po odevzdání čeká na každého soutěžícího odměna v podobě pamětní mince zoo. Pro školáky, kteří se mohou pochlubit závěrečným vysvědčením s vyznamenáním, je připraven bonus v podobě volného vstupu do zoo po celou dobu trvání akce, přičemž vysvědčení či jeho kopii nutno přinést s sebou.

Zoo přichystaly pro školáky za vysvědčení dárkyVstup za 1 Kč budou mít do pražské zoo všechny děti, které přijdou ve čtvrtek 30. června 2011 s vysvědčením, na němž bude jednička z biologie, prvouky, přírodovědy nebo jiného přírodovědného předmětu. Navíc se děti budou moci zapojit do zábavného programu, v rámci kterého budou hodnotit dovednosti našich zvířat. Své výkony předvedou: v 11 hodin nosál Dinďa u expozice nosálů, ve 12 hodin káně Pedro u expozice lachtanů, ve 13 hodin lemur Ocásek v expozici lemurů kata, ve 13:45 hodin fenka Rozárka u Vzdělávacího centra a ve 14:15 hodin fretky Ricky a Ticky v divadélku Archa. Na základě známek získaných od dětí pak zvířata obdrží speciální vysvědčení. Poslední školní den budou mít navíc všichni návštěvníci Zoo Praha jedinečnou možnost nahlédnout do nového zázemí pro odchov varanů komodských. Přestože je chovné zázemí zatím neobydlené, jistě zaujme milovníky nejen "komododráčat", ale i všech ostatních plazů. Výklad dostanete od těch nejpovolanějších, kurátora plazů a vrchní chovatelky plazů Petra a Nataši Velenských. Nebudou na vás čekat sami, ale v doprovodu živého varana komodského. Sraz na prohlídku zázemí varanů komodských je ve 13, 14, 15 a 16 hodin u vchodu do Pavilonu kočkovitých šelem. Ve 12:30 hodin v pavilonu velkých želv uvidíte, čím a jak se varani komodští krmí. Svůj apetit vám předvedou mláďata vylíhnutá v říjnu 2009.

Editor: Janinka
Vytvořeno: 26.06.2011 10:39
Poslední změna: 29.06.2011 09:51

RSS

Hodnocení: 5.00 (3x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz