Kultura

10. Islandský den

10. ročník tradičního Islandské dne se uskuteční v sobotu 4. června 2011 od 9 do 21 hodin v Městské knihovně v Praze. Kromě přednášek se také můžete těšit na vzácné islandské hosty, hobojistku Eydís Franzdóttir a režiséra Hilmara Oddssona.

Desember
Desember
Klub islandských fanatiků připravil pro všechny milovníky severu a Islandu zvláště jubilejní desátý ročník Islandského dne, který se bude konat v sobotu 4. června 2011 od 9 do 21 hodin v Městské knihovně v Praze 1 na Mariánském náměstí. Pro návštěvníky je připraven téměř dvanácti hodinový maraton přednášek, besed, promítání fotografií, slideshow, filmů i živé hudby na jediné téma: Hilmar Oddsson
Hilmar Oddsson
Island, jeho přírodní krásy, kultura, historie i současnost.

Hlavním islandským hostem Islandského dne bude režisér Hilmar Oddsson, jehož hraný film ze současnosti Desember (Prosinec) bude promítnut v premiéře v České republice na konci Islandského dne. Filmu bude předcházet neformální moderovaná beseda s překladem.

Eydís Franzdóttir
Eydís Franzdóttir
Pozvání na Islandský den přijala také islandská hobojistka Eydís Franzdóttir, členka proslulého souboru Caput, hrajícího pouze současnou hudbu. V živém koncertu zazní díla tří současných islandských autorů.

10. Islandský den10. Islandský den zahájí dokumentární film Súðbyrðingur – Saga báts (Příběh o lodi) islandské režisérky a producentky Ásdís Thoroddsen, známé v Čechách hraným filmem Ingaló. Dále se třeba dozvíte o ptácích na Islandu a uvidíte islandskou krajinu plnou termálních gejzírů a vulkánů ptačíma očima, zajímavé bude vyprávění o zemětřeseních a seizmických rojích na Islandu nebo informace o otevření tunelu Hédinsfjörđur.

10. Islandský denSoučástí Islandského dne bude výstava fotografií na téma Magický Island, která bude k vidění v prostorách Městské knihovny v Praze od 30. května do 4. června 2011. V samotný den konání Islandského dne budou mít návštěvníci možnost svým hlasováním vybrat trojici nejlepších fotografií. Za vstupné na celý den zaplatí milovníci Islandu a všeho s ním spojeného 50 Kč.

10. Islandský denOtázky na islandské hosty, hobojistku Eydís Franzdóttir a režiséra Hilmara Oddssona můžete již nyní posílat prostřednictvím Facebooku nebo na klubovou mailovou adresu islandklub@hotmail.cz nebo jana@islandklub.com. Více informací se dozvíte na webu Klubu islandských fanatiků.

10. Islandský den10. Islandský den10. Islandský den

Editor: Janinka
Vytvořeno: 31.05.2011 09:09
Poslední změna: 01.06.2011 11:55

RSS

Hodnocení: 5.00 (7x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz