Kultura

Ras al Chajma v Divadle Kámen

Ras al Chajma je poměrně souvislé vyprávění o ztrátě důležitého zařízení a o nadějných vyhlídkách, které z ní vzejdou. Premiéra představení se uskuteční 15. dubna 2011 od 19:30 hodin ve Studiu Divadla Kámen v Nekvasilově ulici 2 v Praze.

Ras al Chajma v Divadle KámenZtráta důležitého zařízení přináší vždy jisté naděje a někdy i určitá setkání, která mohou za určitých okolností dopadnout dobře.

Jakýsi člověk vypráví příběh, který jiní lidé žijí. Další lidé možná řeší něco úplně jiného, všichni jsou ovšem propojeni hudbou, která je nade všemi a ve všech.

Setkání rozvolněné improvizace s nekompromisně pevnou strukturou kamenného jevištního minimalismu. Ras al Chajma v Divadle KámenOkamžiky celkového zmatku, kdy se přes sebe v neuchopitelném propojení překládá několik nepřehledně uspořádaných složek, se střídají s okamžiky klidu a napětí, kdy je vidět a cítit každý pohyb prstu. Nade vším a ve všem soudobá vážná hudba.

"... je to ... hezký město ... poměrně daleko ... zdá se ... je to ... hezký město ... je to emirát ... arabskej ... no ..."

V představení Ras al Chajma podle scénáře a v režii Petra Macháčka hrají Barbora Šabartová, Zdeňka Brychtová, Petr Bláha Nejedlý, Jiří Kubíček a další. Hudbu složil a živě reprodukuje Jan Pták spolu s Annou Ptákovou.

Editor: Janinka
Vytvořeno: 01.04.2011 09:09
Poslední změna: 05.04.2011 01:19

RSS

Hodnocení: 4.25 (4x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2024, webmaster@people.cz