Osobní deníček

Anketa Zvíře roku 2010

Anketa Zvíře roku 2010, která probíhala od ledna 2011 na webových stránkách ústecké zoo, skončila. Absolutními a zcela přesvědčivými vítězi se stali levharti obláčkoví, pár, který Zoo Ústí nad Labem získala v lednu a únoru roku 2010 z francouzské zoo v Paříži a anglické Zoo Howletts.

Levhart obláčkový
Levhart obláčkový
Levharti obláčkoví Cayan a Lenya zaujímali první místo během jednotlivých hlasování v anketě Zvíře roku 2010 po celých 11 týdnů, s jedinou výjimkou prvního týdne, kdy skončili na 4. místě. Svědčí to o velké oblibě kočkovitých šelem v ústecké zoo, ale také o tom, že soutěžící dovedou ocenit zvláštnost a vzácnost tohoto druhu. Je potěšitelné, že si obě zvířata na sebe za jeden rok zvykla natolik, že jejich soužití je naprosto bezproblémové. Samice chodí pravidelně do říje, takže je velice pravděpodobné, že případný odchov bude jen otázkou času.

Překvapivé bylo až druhé místo mláděte tapíra jihoamerického Tiry, kterou byla skrytým favoritem na vítězství. Možná za to může její přeměna v dospělého tapíra, protože její mláděcí proužky již téměř vymizely a velikostí rychle dohání své rodiče. S Tirou se návštěvníci budou moci setkat ještě během letní sezóny roku 2011, než poputuje do jiné zoologické zahrady.

Na třetí pozici se umístila samice nosorožce tuponosého Zamba, pro kterou je vždy zimní období poněkud problémové, ale letošní zimu zvládla v překvapivě dobré kondici a teď si již bude užívat jarní blahodárné sluníčko a teplé počasí.

Lvíček zlatý
Lvíček zlatý
Čtvrté místo patří mláděti lvíčka zlatého Mímí. Rodinka lvíčků se v únoru 2011 rozrostla, bohužel, odchov byl stejně problémový a složitý jako v loňském roce. Naštěstí Mímí pomáhá s výchovou a péčí o nového sourozence tak, jak je to u lvíčků běžné, což je do budoucího samostatného života velkou devizou.

Páté místo obsadilo mládě turaka fialového Fialka, ze kterého vyrostl mladý sameček vzhledem k nerozeznání od svých rodičů. Žije od nich sice odděleně, ale všichni tři čekají v zimovišti na jaro a teplé počasí, kdy se opět dostanou do venkovní voliéry.

Na posledním místě skončila krajta písmenková Blažena, která má bohužel v posledních týdnech zdravotní problémy, prodělala dvě operace, jsou jí podávána antibiotika a je pod stálým veterinárním dohledem.

Vyhodnocení ankety Zvíře roku 2010 a předání cen výhercům se bude konat v sobotu 2. dubna 2011, kdy se koná Slavnostní zahájení letní sezóny. Při té příleřitosti je pro všechny návštěvníky připraven pestrý a zajímavý program.

Editor: Janinka
Vytvořeno: 23.03.2011 10:45
Poslední změna: 26.03.2011 04:38

RSS

Hodnocení: 5.00 (1x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz