Kultura

White Lies si do Prahy jako support přivezou američany Crocodiles a Transfer

Britská kapela White Lies, která v lednu 2011 vydala své druhé album s názvem Ritual, se na podporu alba chystá na turné, v jehož rámci vystoupí také v Praze. Jako předskokany zvolili dvě americké rockové kapely, a to Crocodiles a Transfer.

White Lies si do Prahy jako support přivezou američany Crocodiles a TransferCrocodiles a jejich písničky se začali objevovat na Interwebu potom, co jejich přátelé v kapele No Age jmenovali jejich písničku Neon Jesus jako jednu z jejich Top Ten řezaček roku 2008. Fader Blog přišel s dalšíma dvěma peckama I Wanna Kill a Summer of Hate. Stereogum si hned pospíšil s přívlastkem Band to Watch a popsal je jako The Velvet Underground swinging Jesus and Mary Chain. Ve skutečnosti jsou Crocodiles parádní nová rocková dvojka s kupou fajnovejch pecek.

White Lies si do Prahy jako support přivezou američany Crocodiles a TransferCharles Rowell a Brandon Welchez se potkali jako dva puberťáci a hned si porozuměli v pocitech týhle strašný prázdnoty. Vystřídali pár kapel, až nakonec v dubnu 2008 vznikli Crocodiles. Vydali hned 7" singl, aby měli výmluvu zmizet z toho svýho hnusnýho města. Jeli šňůru po západním pobřeží a pak po celých Státech. Crocodiles natočili svou první velkou desku Summer of Hate v zimě roku 2008. Vydala ji 28.dubna 2009 gramofirma Fat Possum. Deska vznikla ze stejných frustrací a odcizení, které stály u zrodu spolupráce Charlese a Brandona. Popové vokální melodie drtí elektronické bicí nebo jimi smýká vyduněnej hluk a echo. Crocodiles
Crocodiles
Hlasité šlehance kytar píchaj jako zmutovaný synapse lemující hukot visutého lana. Tak tohle je odvrácená strana kalifornskýho sluníčka.

Transfer jsou stejným přitakáním modernímu rocku jako psychedelii 60. a 70. let. I tahle čtyřčlenná kapela pochází ze San Diega, tvoří ji Matthew Molarius (zpěv, kytara, basová kytara), Jason Cardenas (sólová kytara, zpěv), Shaun Cornell (basová kytara, klávesy, zpěv), a Andy Ridley (bicí). Vysmahne vám smetánku britského rocku, ale zadkem sedí pevně v drsné muzice amerického západu. Transfer
Transfer
Transfer založili kamarádi z dětství a spoluautoři Jason Cardenas a Matthew Molarius, kteří vyrostli v malém zemědělském městečku v severní Kalifornii. Oba kluci milovali klasické kousky od Led Zeppelin, Black Sabbath, The Beatles a The Rolling Stones. Jejich našlápnutá vystoupení se stala senzací i u kritiky, vynesla jim pár cen San Diego Music Awards a neustále vyprodané koncerty. V roce 2009 se zamkli v Cornell's Blue Roof hudebním studiu na opuštěném ranči v horách San Diega a nahráli kolekci písniček s názvem Future Selves. Za doprovodu anglického bouchače bubeníka Andyho se rozhodli předvést světu svoji úchvatnou směs vlivů a vlastní invence. Jejich připravované album Future Selves zachycuje jejich současnou hudbu s nečekaným jasem a čistotou. White Lies
White Lies
Odchyluje se od nespoutanosti a divokosti jejich počinu z roku 2008, EP desky Sunken Eyes a vyniká mnohem více realizovaným a kurážným soundem. Mezi samply a špičkovou produkcí se třpytí ta nejorganičtější instrumentace včetně hymnických chorálových pasáží, dechů, klavíru, varhan a smyčců San Diego Symphony.

Nejsilnější momenty Future Selves jsou zakořeněny v tradici, stoletém soundtracku nedotčené přírody amerického Západu a zakouřených bluesových barů. Písničky jsou vystavěny na drsném procítěném písničkářství tolik typickém pro Transfer.

Crocodiles a Transfer můžete živě vidět jako předskokany White Lies na jejich koncertě 7. března 2011 na podiu pražského Lucerna Music Baru.

Vstupenky zakoupíte v sítích Ticketpro.cz, Ticketstream.cz a Ticketportal.cz za 450 Kč, na místě pak za 550 Kč.

Editor: Tereza Černá
Vytvořeno: 04.03.2011 08:27
Poslední změna: 06.03.2011 03:43

RSS

Hodnocení: 5.00 (2x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz