Kultura

Australská hvězda Lenka s českými kořeny se premiérově představí v Praze

Australská zpěvačka Lenka s českými kořeny se premiérově představí v Praze 3. května 2011. Předtím stihne vydat své druhé studiové album s názvem Two, které vyjde 7. března 2011.

Lenka
Lenka
Než australanka Lenka, která má po svém otci české kořeny, vstoupila na pódium, kde natáčela první singl ze svého alba The Show, slíbila: "Chci napsat víc písniček o tom, jaké to je být zamilovaná. Na druhém albu jich uslyšíte víc." Tehdy, v roce 2008, tuhle malou Čecho-australanku čekala spousta věcí, včetně přestěhování se do Spojených Států, vystoupení v několika talk show a také fantastický moment, kdy se její deska dostala na třetí místo v hitparádě Heatseekers časopisu Billboard. Pak přišlo zasnoubení s výtvarníkem Jamesem Gulliverem Hancockem, se kterým vytvořila mnoho společných děl. A v roce 2011 Lenka dostála svému slovu a přichází s albem Two, deskou plnou zamilovaných písniček.

Ale ne všechny písničky vznikaly během líných, prosluněných a romantických rán. Mnohé přišly na svět v průběhu světového turné v roce 2009, kdy Lenka vystupovala v komorním prostředí klubů i na velkých festivalech. Pódia mnoha měst nebyla pro Lenku žádná novinka. Začínala v indie kapele Decoder Ring a v mládí strávila mnoho hodin před kamerou, ale cestování po 21 zemích během deseti měsíců jí otevřelo oči. Lenka Two
Lenka Two
Dánsko, Japonsko, Thajsko, ale největší dojem na ni snad udělal Vietnam. "Moc málo muzikantů má šanci vystupovat ve Vietnamu, takže pro mě to byla velká čest a štěstí. Bylo to tak intenzivní. Při turné se život zkoncentruje. Jeden den vám připadá jako měsíc. Ale já byla vždycka taková cikánka, takže mi takový život vyhovuje. A navíc jsem z toho všeho chtěla dostat trochu víc, ne jen že jsem na turné. Hrála jsem si na to, že si jen tak cestuju a seznamuju se s novými lidmi. Skoro jako bych měla na zádech batoh a zažívala setkání s různými jinými kulturami."

Lenka měla také odvahu nasměrovat nové album Two trochu jiným směrem než své první, a tak je nová deska mnohem elektroničtější a tanečnější. Složila i několik písniček s britským skladatelem Egem Whitem a producentem a hudebníkem Guy Sigsworthem, který předtím spolupracoval s Björk na jejích nejznámějších skladbách.

Jak zní naživo písně Lenky si můžete přijít poslechnout 3. května 2011 do pražského Lucerna Music Baru. Vstupenky jsou v prodeji od 18. února 2011 v sítích Ticketpro.cz, Ticketstream.cz a Ticketportal.cz za 200 Kč + poplatky, na místě za 300 Kč.

Foto Sony Music

Editor: Tereza Černá
Vytvořeno: 16.02.2011 09:58
Poslední změna: 16.02.2011 10:43

RSS

Hodnocení: 4.50 (2x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2024, webmaster@people.cz