Kultura

Arakain dokončuje novou desku a chystá velké turné

Jedno z nejrozsáhlejších turné ve své historii chystá legendární formace Arakain na jaro roku 2011. Kapela momentálně dokončuje svoji novou desku s názvem Homo Sapiens ..?, kterou se chystá představit na připravovaných jarních koncertech.

Arakain dokončuje novou desku a chystá velké turnéCD Homo Sapiens..? je pokračováním úspěšného alba Restart současné pětice Arakainu a jejich typického vystavění skladeb na tvrdém základu s nadstavbou melodického projevu, charakteristického pro široký rejstřík Honzy Toužimského. Skladby místy neúprosně nekompromisní dokážou během tří minut smést posluchače, jindy se převrátí do křehkých aranží v pasážích, které byste u Arakainu nečekali. Skladby Homo Sapiens, Forsage, Strážnej anděl nebo Babylon a mnohé další jsou toho důkazem.

Turné kapely Arakain potrvá dva a půl měsíce a bude čítat ke třiceti koncertům. Díky velkému zájmu ze strany pořadatelů tak turné v roce 2011 předčí i největší koncertní šňůry z minulých let.

Arakain
Arakain
Premiéra bude na tradičním místě, na zámku v Polné u Jihlavy už 4. března 2011, poslední koncert se pak uskuteční 21. května 2011 v Živančicích u Parbubic. Fanoušci nebudou ochuzeni ani na dalších místech České republiky, kapela za nimi přijede například do Plzně, Mostu, Kolína, České Lípy, Domažlic, Vsetína, Jablonce nad Nisou nebo Prostějova. CD se bude křtít koncem března 2011 v Brně a o měsíc později Praze.

Ascendancy
Ascendancy
Vstupenky jsou k dispozici jak v obvyklých předprodejních sítích, tak i v e- shopu skupiny Arakain na oficiálním webu, kde si fanoušci za výhodných podmínek mohou předobjednat nové CD z originální limitované edice, vstupenky na jednotlivé koncerty a trika z nové kolekce 2011.

Ani letos nebudou chybět hosté, kteří budou hned tři. Celé turné společně s Arakainem absolvuje vsetínská formace Ascendancy. Menhir
Menhir
Jedná se o nadějnou mladou melodickou metalovou kapelu, která vznikla teprve v létě 2009. Za svou krátkou existenci stihli vydat EP The Primacy of reason, které bylo velmi dobře přijato. Stejně jako Arakain na turné představí svoje nové a zároveň první CD.

Dalšími hosty, kteří se budou na koncertech střídat jsou pražští Merlin, v čele s charismatickým Danem Horynou. Ti představí své aktuální album Tibet. Další partou, tentokrát z Českých Budějovic, je trio Menhir. Kapela fanouškům představí svůj aktuální počin Rány osudu.

Editor: Tereza Černá
Vytvořeno: 27.01.2011 08:30
Poslední změna: 02.02.2011 02:53

RSS

Hodnocení: 4.60 (5x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz