Kultura

6. ročník festivalu španělsky mluvených filmů La Película 2011

Přehlídka španělsky mluvené kinematografie se uskuteční od 15. do 20. února 2011 v tradičních prostorách pražského kina Světozor a nově také v Institutu Cervantes a od 21. do 27. února 2011 v brněnském kině Art.

Caracremada
Caracremada
Horké novinky filmového plátna, divácky úspěšné i kritikou oceňované snímky a nádavkem jedinečný tematický cyklus představí pražskému a brněnskému publiku v druhé polovině února 2011 oblíbený filmový festival La Película.

Stejně jako v předchozích letech přinesou organizátoři návštěvníkům ucelený pohled na nejaktuálnější španělský hraný i dokumentární film. Kromě filmové produkce posledních let však letošní dramaturgie nabídne i jednu lahůdku v podobě speciálního filmového cyklu tzv. býčích filmů. Snímky s tématikou býčích zápasů a koridy tvoří ve španělské kinematografii svébytný žánr a festival La Película představí českému publiku průřez touto částí kinematografie. Diváci tak budou mít možnost spatřit aktuální tvorbu z ranku "býčích filmů" stejně jako snímky staré čtyřicet i více let.

Černý chléb
Černý chléb
Kromě filmového cyklu představí La Película aktuální španělsky mluvenou filmovou produkci. K magnetům bude patřit historický thriller z poválečných let Černý chléb (Pa negre, 2010), který si odnesl prestižní ocenění z filmového festivalu v San Sebastianu. Do minulosti se vrací i děj dalšího potvrzeného snímku Caracremada vyprávějící o posledním aktivním guerillovém bojovníkovi proti frankistickému režimu Ramonovi Vila Capdevila. V programu čítajícím na dvě desítky snímků nebudou chybět ani atraktivní dokumenty.

Kompletní program a detailní informace k jednotlivým snímkům budou od počátku roku 2011 průběžně zveřejňovány na webu filmového festivalu La Película.

Editor: Janinka
Vytvořeno: 27.12.2010 08:40
Poslední změna: 30.12.2010 09:04

RSS

Hodnocení: 4.86 (7x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz