Kultura

Alphaville se vrací

Německá kapela Alphaville zažila největší slávu v 80. letech. Od té doby sice vydala několik dalších alb, ale na velký comeback to vypadá až koncem roku 2010. Alphaville totiž mají nový hit, který následuje i deska.

Alphaville
Alphaville
Hity jako Forever Young, Big In Japan, Dance With Me nebo Sounds Like A Melody patří k naprostým skvostům 20. století a i po letech jsou považovány za to nejlepší, co se v 80. letech urodilo.

Alphaville se vracíAlphaville nikdy nechtěli žít z úspěchů let minulých a pravidelně vydávali nový a nový materiál, který si vždy našel svoje posluchače. Avšak od poslední desky uběhlo již dlouhých sedm let, proto lze jejich nové album nazvané Catching Rays On Giant považovat za velký comeback roku 2010.

"Je to úplně nový začátek, minimálně co se podmínek produkce týče. Naše nové album přesně ukazuje naší hudební pouť za poslední léta a cestu od analogových k digitálním zvukovým paletám," uvedl k novým písním frontman kapely Marian Gold.

Alphaville Catching Rays On Giant
Alphaville Catching Rays On Giant
Hudební posun a využití těch nejnovějších technologií potvrzuje již pilotní singl, za který byla zvolena chytlavá píseň I’d Die For You Today. Výběrem tohoto songu kapela potěšila nejednoho svého fanouška. Skladbu totiž Marian složil již téměř před deseti lety a na koncertech ji Alphaville hrají již dobrých šest let.

Nové album Catching Rays On Giant, které bylo natočeno v prostředí rodného Berlína, přináší dvanáct nových písní. Alphaville se vracíDeluxe verze nabídne o dvě skladby navíc a k tomu ještě i DVD s rozsáhlým bonusovým materiálem. I přesto, že Alphaville vlastně koncertují nepřetržitě, nové album bude doprovázeno i velkým světovým turné. Lze jen doufat, že kapelu její kroky opět zavedou i do České republiky, kde měli Alphaville vždy velmi silnou fanouškovskou základnu.

Alphaville se vrací v plné síle s fantastickým novým albem Catching Rays On Giant.

Foto Universal Music

Editor: Tereza Černá
Vytvořeno: 20.12.2010 04:39
Poslední změna: 29.12.2010 02:21

RSS

Hodnocení: 5.00 (4x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz