Kultura

Boj o Zlatého slavíka 2010 vrcholí

Kdo bude tento rok Zlatým slavíkem a kdo překvapí svým postupem? To jsou otázky, které zajímají nejednoho z nás. Třeba to bude Michal David, který právě láme rekordy, protože se jeho písně staly po 25 letech znovu největšími hity.

Michal David
Michal David
Podaří se vůbec v roce 2010 někomu porazit doslova téměř "neporazitelného" Karla Gotta? Za posledních 25 let se to stalo pouze 5x. Tito výherci zlatých slavíků nazpívali hit k oblíbenému filmu nebo excelovali v muzikálu, který doslova uchvátil celý národ.

Boj o Zlatého slavíka 2010 vrcholíTento rok se zdá, že nejnavštěvovanějším muzikálem jsou Děti ráje. Vstupenky se rezervují až půl roku dopředu, lidé v sále si zpívají s protagonisty nesmrtelné hity Michala Davida a po skončení představení zní neutuchající aplaus a prosby o přídavky. Takový bombastický návrat hitů, které před 25 lety válcovaly všechny hitparády a na diskotékách se nic jiného nehrálo, si asi nikdo nedokázal představit snad ani ve snu. Starší generace si připomíná písničkami Michala Davida své mládí a ta mladší znovu objevila kouzlo písní, s kterými vyrostli jejich rodiče. Kdo neviděl muzikál Děti ráje není IN zaznívá v internetových diskuzích a fórech.

A tak je na místě otázka: Bude Michal David tento rok Zlatým slavíkem? Porazí svými nesmrtelnými hity v novém muzikálu Karla Gotta? Necháme se tedy překvapit, konec hlasování se blíží, a tak mají čas poslat svůj hlas jak příznivci několikanásobného Zlatého slavíka, tak příznivci muzikálu Děti ráje a jeho hitů, které opět po dlouhé době našly své místo nejen v rádiích, ale hlavně v našich srdcích. A právě proto by si toto prestižní ocenění své práce jejich tvůrce opravdu zasloužil.

Foto Aleš Kartal

Editor: Janinka
Vytvořeno: 08.11.2010 09:16
Poslední změna: 19.11.2010 10:25

RSS

Hodnocení: 3.25 (4x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2024, webmaster@people.cz