Kultura

Jakub Smolík vydává nové CD a zpívá s dcerou Karla Vágnera

Jakub Smolík nahrál dva duety s osmnáctiletou Terezou Aster Vágnerovou. Oba vycházejí na zpěvákově novém CD Ať se zastaví čas…, které bude pokřtěno 25. října 2010 v pražském divadle Hybernia.

Tereza Aster Vágnerová a Jakub Smolík
Tereza Aster Vágnerová a Jakub Smolík
Na začátku spolupráce obou interpretů byl producent Karel Vágner, otec Terezy. "Hledal jsem do písničky Zůstaň stát mužský hlas, který by s tím Terezčiným šel dohromady," řekl k tomu hudebník Karel Vágner a dodává: "Písnička je českou verzí slavného hitu Stay z italského filmu Cindy, kterou v 80. letech proslavili Bonnie Bianco a Pierre Cosso. Podle mě je to velký šlágr."

Jakub Smolík vydává nové CD a zpívá s dcerou Karla VágneraNabídku dostal Jakub Smolík uprostřed příprav svého nového alba, když hledal zpěvačku do vánočně laděného duetu Jediný lék. Tak se stalo, že se nahrály hned dvě společné písně. "S Terezou jsme se setkali poprvé, ale myslím, že to mezi námi před mikrofonem zafungovalo. Je to velmi talentovaná zpěvačka a má před sebou velkou budoucnost," chválí svou mladičkou pěveckou partnerku Jakub Smolík. V minulosti nazpíval duety například s Evou Vejmělkovou nebo Viktorkou Genzerovou a na své projekty si pravidelně zve dámské protějšky. Tereza Aster Vágnerová bude také hostem jeho dvou pražských koncertů v divadle Hybernia 25. a 26. října 2010, kde společně s Wabi Daňkem a Radimem Uzlem pokřtí nové CD Ať se zastaví čas….

Tereza Aster Vágnerová, Karel Vágner a Jakub Smolík
Tereza Aster Vágnerová, Karel Vágner a Jakub Smolík
Zpěvačka, herečka a taky hudebnice Tereza Aster Vágnerová se od útlého dětství pohybuje v uměleckém prostředí, vystupovala mj. v muzikálu Bídníci, dostala se do finálové osmičky v soutěži X-Factor a po studijním pobytu v USA a účinkování v koncertním pořadu Singing with the Broadway stars jí byla svěřena jedna z hlavních rolí v muzikálu Děti ráje. "Jakuba a jeho písničky znám a moc si vážím toho, že mě přizval ke spolupráci na svém novém CD," říká Tereza. Interpretka se věnuje i skládání vlastních písniček a pracuje už na svém sólovém CD, které by chtěla v co nejbližší době vydat.

Jakub Smolík vydává nové CD a zpívá s dcerou Karla VágneraPro Karla Vágnera a Jakuba Smolíka to není první setkání. Karel byl kdysi porotcem v pěvecké soutěži Mladá píseň Jihlava, kde začínal svou pěveckou dráhu Jakub Smolík. Od té doby se potkali mnohokrát. A protože jsou oba pánové vášnivými sportovci, znají se například i díky fotbalovým zápasům. "Domlouváme se na tenise," poznamenal Jakub Smolík v nahrávacím studiu. "S písničky máme velkou radost a věříme, že se bude líbit. Já s oblibou říkám, že správný producent pozná předem, jak nahrávka dopadne. Věřím, že jsem se v případě tohoto pěveckého spojení nemýlil," zakončuje Karel Vágner.

Foto Popron Music

Editor: Janinka
Vytvořeno: 16.10.2010 02:57
Poslední změna: 20.10.2010 10:09

RSS

Hodnocení: 4.50 (14x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2018, webmaster@people.cz