Kultura

Velkopavlovické vinobraní 2010

Velkopavlovické Vinobraní, které se uskuteční 3. a 4. září 2010, je slavnostmi, kde se bude bavit celá rodina.

Velkopavlovické vinobraní 2010Dnes, kdy je velký výběr možností i v kulturní oblasti, je důležité zachovávat si svoji originalitu a specifičnost. To lze říci o Velkopavlovickém vinobraní, které dbá na svůj regionální ráz a kolorit, i když se rozsahem, počtem účinkujících a návštěvníků řadí mezi velké slavnosti. Nabízí vyžití skutečně pro všechny generace se zaměřením hlavně na rodiny s dětmi. Velkopavlovické vinobraní sleduje vždy, a v roce 2010 již na šestém ročníku, v prvé řadě kvalitu programu, kde přináší hojně místní folklór a tradiční aktivity, a to se týká jak umělců tak vinařů i řemeslníků. Jako zpestření zde účinkují i obecně známí umělci, ale jen takoví, kteří jsou ve svém oboru synonymem určitých hodnot. Cíleně se zde vyhýbají prvoplánové komerčnosti. Tak se jim daří udržet specifikum a originalitu těchto slavností v duchu genia loci zdejšího kraje.

Velkopavlovické vinobraní 2010V roce 2010 ve Velkých Pavlovicích kromě folklórních souborů, cimbálek a muzik zde zahraje také skupina Kryštof, legendy moravské lidové písně Hana a Petr Ulrychovi, herec a písničkář Jiří Schmitzer, Diabolské husle, legendární Radim Hladík & Blue Effect. Velká část programu je věnována dětem, pro které jsou připraveny hry, divadla, jezdecký den, jízdy bryčkami po městě, povozí se silničním vláčkem, který má trasu mezi areály a vinohrady. Rodiče pak mohou ochutnat bohatý výběr burčáků a vín. Součástí vinobraní je i den otevřených dveří a exkurze do velkých vinařských firem jako jsou Vinařství Baloun, Pavlovín a Vinium. Zkrátka každý si zde najde to své.

Pokud chcete ve Velkých Pavlovicích zůstat přes víkend, pak vám s ubytováním rádi poradí na IC Velké Pavlovice. Ve městě přímo je na tři stovky ubytovacích lůžek, ale často se stává, že jsou v době vinobraní beznadějně vyprodána. Není však problém najít ubytování v některé z okolních vesnic, které nabízí také povětšinou rodinné penziony a apartmány.

Lístky na Velkopavlovické vinobraní lze zakoupit v předprodeji sítě Ticketpro.cz, nebo pro místní a okolní na IC Velké Pavlovice. penky v předprodeji.

Aktuální informace a vše k programu najdete na webu Velkopavlovického vinobraní.

Editor: Janinka
Vytvořeno: 26.08.2010 11:18
Poslední změna: 25.09.2010 10:12

RSS

Hodnocení: 4.88 (8x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz