Kultura

Zpěvák Jakub Smolík při přípravě nové desky vzpomínal na Jiřího Sováka

Jako v seriálu Byli jednou dva písaři si připadal zpěvák Jakub Smolík při focení pro své nové CD. Fotograf Roman Sluka vybral romantické prostředí Trojanova mlýna, kde se před lety natáčel populární televizní seriál s Jiřím Sovákem a Miroslavem Horníčkem. Poblíž Roztok u Prahy stojí na malebném místě statek, který v roce 1972 posloužil tvůrcům jako kulisa pro natáčení.

Jakub Smolík
Jakub Smolík
"Připadám si jako by se vrátil čas a každou chvíli se objeví pánové Sovák a Horníček. Seriál o písařích jsem samozřejmě viděl mnohokrát a líbil se mi. Navíc jsem se osobně znal s panem Sovákem. Měl chalupu kousek od nás, ze Stříbrné Skalice k nám do Hradových Střímelic je to opravdu kousek. Pan Sovák na své chalupě v posledních letech svého života bydlel, takže jsme se vídávali. Taky jsme spolu vystupovali v televizním pořadu Zlatá mříž. Měli jsme společnou šatnu a musím říct, že jsem se s ním tehdy královsky bavil," řekl Jakub Smolík. Zpěvák Jakub Smolík při přípravě nové desky vzpomínal na Jiřího Sováka"Vůbec jsem netušil, že Trojanův mlýn se zachoval v tak nezměněném stavu a že je tak blízko od Prahy. Vypravím se sem v nejbližší době na výlet s rodinou. Je tu krásně," dodal zpěvák.

Na rodinu bude mít ovšem čas až dokončí nové album, které nahrává a vyjít by mělo na podzim roku 2010. Jakub Smolík dokazuje, že i v době krize, která prodejům CD i koncertům nepřeje, lze s úspěchem vyprodávat koncertní sály a dostávat zlaté desky. Jeho romantické písničky, převážně od českých autorů, se posluchačům a hlavně posluchačkám líbí, takže ročně odehraje více než 100 koncertů. Zpěvák Jakub Smolík při přípravě nové desky vzpomínal na Jiřího SovákaKaždý rok si také může dovolit vydat nové album.

"I letos moji autoři přinesli krásné skladby a je radost na nich ve studiu pracovat. Kromě mých stálých spolupracovníků, Zdeňka Bartáka, Jiřího Zmožka, Richarda Bergmana a muzikantů z kapely, mě potěšili i dva noví spolupracovníci, Michal David a David Freedom. Trojanův mlýn
Trojanův mlýn
Na albu bude opět nejméně jeden duet, ale jméno zpěvačky zatím neprozradím. Myslím, že to bude velké překvapení," dodává Jakub Smolík. "Už jsem si zvykl, že prázdniny mám pravidelně pracovní. S mýma holkama (partnerkou Petrou a čtyřletou dcerou Petruškou) jsme vyrazili začátkem července do Chorvatska, ale hned po návratu se pouštím do práce. Čeká na mne ještě polovina písniček na CD, s kapelou hrajeme a taky chystáme velký koncert v pražském Divadle Hybernia na 25. října 2010."

Foto: Popron Music

Editor: Janinka
Vytvořeno: 15.08.2010 10:34
Poslední změna: 01.09.2010 08:52

RSS

Hodnocení: 4.53 (17x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz