Kultura

Wohnout chystá BestOfku

"Víme, že na bestofku je v našem věku poměrně brzo, ale my jsme zkrátka chtěli zakonzervovat písničky, který nám neustálým omíláním na koncertech uzrály," říkají o připravovaném CD Wohnouti.

Wohnout
Wohnout
Kdyby byl Wohnout lidský tvor, a ne hudební skupina, tak by právě dostal občanku, zažil první pořádnou kocovinu a chystal se s klukama do světa. Ale protože své patnáctileté výročí slaví jako kapela, zrekapituluje dosavadní existenci výběrovým Best Of albem a navíc výročí oslaví na pražském křtu, a aby to nebylo někomu líto, objede celou republiku křížem krážem při následném podzimním tour.

Wohnout chystá BestOfku"Kdysi jsme si ze záhadnýho důvodu začali říkat Wohnout a od té doby po nás zůstalo několik dlouhohrajících desek. Po patnácti letech tvoření nám přišlo vhod udělat jakejsi výběr a pojmout ho jako naší první "bestofku". Písničky si během času sedaly do přirozenější polohy, než byly předtím nahrány, takže jsme se rozhodli je přetočit, více méně tak, jak je hrajeme na koncertech. Vznikla nám tak koncertně studiová nahrávka o šestadvaceti písničkách, který jsme vybírali tak nějak podle citu. Dvě cédéčka v jednom obalu vybaveným povídáním ke každý desce nesou sebou i řadu hostů, od Xaviera Baumaxy přes Skyline, Lety mimo, až po kluky z Divokýho Billa," vysvětluje Honza Homola.

Album vyjde na konci září 2010 a po zbytek roku bude představeno fanouškům na následujícím podzimním turné.

Foto Sony Music

Editor: Tereza Černá
Vytvořeno: 15.08.2010 10:19
Poslední změna: 25.08.2010 08:59

RSS

Hodnocení: 5.00 (4x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz