Kultura

Thievery Corporation do Prahy přijedou s albem nominovaným na Grammy

Velká hudební událost se blíží. V sobotu 5. června 2010 vystoupí v pražském KC Vltavská hudebními fanoušky ale i kritiky oceňovaní Thievery Corporation. Jak uvedl Rob Garza v jednom rozhovoru pro tuzemský tisk, Thievery Corporation do Prahy nepřijedou odehrát DJ set, ale jako kompletní live projekt s dvanáctičlenným ansáblem. Překvapí také ohromnou produkcí, protože do KC Vltavská přivezou v několika kamiónech aparát určený pro halové koncerty, včetně velké LED stěny. Jako support se představí tuzemská Mythematica, která zahájí večer, na který se mnoho hudebních fanoušků těšilo několik let.

Thievery Corporation do Prahy přijedou s albem nominovaným na GrammyAmerická producentská a DJ dvojka ve složení Rob Garza a Eric Hilton nás již několik let úspěšně bombarduje downtempovými pumami. Na svém kontě mají již 6 LP, 20 singlů, 10 kompilací a spolupráci s Astrud Gilberto, Norah Jones či Davidem Byrnem. Thievery corporation již od roku 1995 vesele plují v klidných vodách downtempové elektroniky s prvky dubu, acid jazzu,bossa novy a etna. Již první LP Sound from the thievery Hi-fi v roce 1997 si získalo mnohé posluchače svým přirozeným soundem a melodiemi. Ostatně tím jsou THC asi nejvíce zajímaví. Často se stává, že při náhodném poslechu člověk okamžitě pozná jejich nezaměnitelný zvuk. Samozřejmostí je vcelku častá koncertní činnost včetně hostů.

Thievery Corporation do Prahy přijedou s albem nominovaným na GrammyV Praze by nám Thievery corporation měli představit především své aktuální album Radio Retaliation, které je otevřeným politickým prohlášením washingtonských muzikantů Roba Garzy a Erica Hiltona. Podle jejich slov jsou nešťastní z krátkozrakosti lidí v USA, kteří si myslí, že se s příchodem Baracka Obamy věci začaly měnit k lepšímu a nevidí fakt, že Obama měl sice nejlepší PR na světě, ale nadále pokračuje v politice vojenské diktatury. Album Radio Retaliation je jejich nejprogresivnějším albem a díky svým kvalitám si vysloužilo nominaci na cenu Grammy. Je bez debaty jejich nejprogresivnější nahrávkou prošpikovanou sociální a politickou kritikou, která je dnes v hudbě tolik potřebná.

Thievery Corporation do Prahy přijedou s albem nominovaným na Grammy"Radio Retaliation je naprosto otevřené politické prohlášení," říká Rob Garza o albu. "Nyní už není možné mlčet, tváří v tvář popírání práv na spravedlivý soud, mučení, které vyvážíme za hranice naší země, neopodstatněným válkám o potravu a suroviny a ekonomickým krizím. Je těžké zavřít oči a spát, když svět kolem nás hoří. Teď je pro umělce ten nejvyšší čas, aby promluvili.“

Rob Garza a Eric Hilton nahráli své poslední album ve studiu ve Washingtonu, jemuž sami často přezdívají Babylón, což v rastafariánském slangu znamená centrum zkaženého a nespravedlivého systému. Přestože je toto město nejvíce známo jako sídlo agresivní americké vlády, vždy zároveň bylo domovem nezávislé hudební subkultury plné společenského aktivismu.

Thievery Corporation do Prahy přijedou s albem nominovaným na GrammyThievery Corporation vždy zněli velmi organicky, a přestože jejich začátky byly skromné, postupně se obklopili skupinou hudebníků a vokalistů, jejichž počet na některých koncertech sahá až k patnácti. Od vydání posledního alba mají za sebou desítky klubových vystoupení, letních festivalů i účast na obřím koncertu Paula McCartneyho ve Washingtonu a nyní se chystají i do Prahy.

Thievery Corporation do Prahy přijedou s albem nominovaným na GrammyPřed slavným americkým duem se představí tuzemská Mythematica, elektronicko-magnetický cirkus pod taktovkou mediumatika a psychozoického ilustrátora Daniela Špačka. V obrazech přetavených do zvukové podoby se vydáváme na cestu pestrou expozicí světa pohádek s téměř barokní fazonkou, následované proudem jemně texturovaných nekončících melodií, nepřeberným množstvím zvukových detailů i barvitých kompozic, nadpřirozených úkazů a přemnohých efektů. Žánrové zařazení tohoto chiloutového projektu osciluje rozkročeno mezi mnoha žánry od ambientních protoprostorů k členitým zákoutím a skulinám.

Sál KC Vltavská, kde se koncert 5. června 2010 uskuteční, bude otevřen od 20 hodin. Vstupenky za 660 Kč + poplatky jsou k dostání v sítích Ticketpro.cz, Ticketstream.cz a Ticketportal.cz, na místě v den koncertu za 790 Kč.

Editor: Tereza Černá
Vytvořeno: 03.06.2010 10:00
Poslední změna: 13.06.2010 07:16

RSS

Hodnocení: 5.00 (2x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2020, webmaster@people.cz