Kultura

Výstava portrétů pomůže nadaci Rakovina věc veřejná

Rakovina. Ortel, který si v České republice každý rok vyslechne přibližně 70 tisíc lidí. Po prvotním šoku naštěstí stále častěji přichází naděje a pak i uzdravení. Špičková vědecká pracoviště po celém světě hledají prostředky a cesty vedoucí k úspěšné léčbě.

Ladislav Frej
Ladislav Frej
Činnost Laboratoře experimentální medicíny, která působí při Dětské klinice Fakultní nemocnice Olomouc a zabývá se výzkumem a vývojem nových protinádorových látek a diagnostikou nádorového onemocnění, od roku 1997 finančně podporuje Nadace pro výzkum rakoviny – Rakovina věc veřejná, která s přispěním známých osobností organizuje řadu úspěšných charitativních akcí. Tu nejnovější předznamenává citát Jana Saudka: "Myslím na všechny a vím, že až jednou budou zvonit zvony po celém světě, bude to den, kdy byl vynalezen lék na rakovinu." Jde o exkluzivní putovní výstavu fotografií Pavly Hodkové za podpory Jana Saudka.

Vlaďka Erbová
Vlaďka Erbová
Modelem byly autorce osobnosti mediálně známé, stejně jako lidé, které na prvních stránkách společenských magazínů nenajdeme. Všichni portrétovaní mají jedno společné, setkali se s rakovinu, u sebe či svých nejbližších. A ta si, jak známo, nevybírá. Vlaďka Erbová, Karolína Švendová, Petr Vlasák, Renáta Jirásková, Dagmar Mirošová, Dana Sedláková, Jan Saudek, Helena Štáchová, Renata Grmolenská, Tereza Černochová, Marta Jandová, Miroslava Husková, Kristýna Frejová, Martina Husková, Bára Nesvadbová
Bára Nesvadbová
Ladislav Frej, Arnošt Vaníček, Olga Šípková, Václav Krejčík, Ondřej Horák, Honza Musil, Láďa Kerndl, László Jankovics, Marie K. Novotná, Bohdana Novotná, Tereza Kerndlová, Bára Nesvadbová, Michael Hofbauer, Anna K, Pavla Hodková, Lidka Gérová, Dana Kolátorová a Simonka Salacová. To je těch dvaatřicet statečných, jejichž příběh zachytily fotografie i unikátní kniha, která bude k zakoupení v průběhu výstavy nebo na webu Piklio.com/vecverejna.

Na prodej budou všechny vystavené fotografie, mezi nimi portrét tváře této výstavy Jana Saudka za 50 tisíc Kč, další portréty za 25 tisíc Kč. Tereza Černochová
Tereza Černochová
Výtěžek z prodeje bude samozřejmě věnován na konto Nadace pro výzkum rakoviny – Rakovina věc veřejná.

Po oficiální pražské premiéře výstavy, která probíhala do 20. května 2010 v Palladiu Praha, bude druhou zastávkou brněnské nákupní a zábavní centrum Olympia, kde si ji návštěvníci budou moci prohlédnout od 22. května do 29. července 2010. Při cestě pozoruhodné výstavy se s ní budete moci setkat i v dalších českých městech, a to od 30. července do 30. září 2010 ve Zlatém jablku Zlín a od 1. října do 30. listopadu v Olympii Olomouc.

Foto 2media.cz

Editor: Janinka
Vytvořeno: 16.05.2010 01:26
Poslední změna: 30.05.2010 11:06

RSS

Hodnocení: 4.75 (4x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2024, webmaster@people.cz