Kultura

Základní kámen pro slony

Zoo Praha v neděli 16. května 2010 pořádá slavnostní zahájení stavby nového prostoru pro slony, hrochy a antilopy a pokusí se o zápis do Guinessovy knihy rekordů.

Základní kámen pro slonyHlavní program akce Základní kámen pro slony v pražské zoologické zahradě začne v 11 hodin na speciálním pódiu zbudovaném přímo na místě budoucího prostoru pro slony, hrochy a antilopy v horní části areálu pražské zoo, poblíž dřevěné lávky vedoucí k Africkému domu.

Základní kámen pro slonyZahájení stavby se uskuteční symbolickým poklepáním na základní kámen, kterým bude socha slona vytesaná umělci v indickém Mahabalipuramu. Toto poklepání provede primátor hl. m. Prahy Pavel Bém spolu s ředitelem Zoo Praha Miroslavem Bobkem a se známými osobnostmi, kteří dlouhá léta podporují pražský chov slonů, profesorem Josefem Kouteckým a herci Tomášem Töpferem a Bárou Hrzánovou.

Miroslav Bobek
Miroslav Bobek
Ještě před tím na pódiu vystoupí hudebník Václav Koubek s písní o slonovi, indická etno-kapela a bollywoodské tanečnice. Kromě emotivního filmu o nedávné historii Zoo Praha budou návštěvníci moci poprvé shlédnout unikátní 3D vizualizaci nového prostoru.

"Jsme zavázáni hlavnímu městu Praze za to, s jakou velkorysostí nás podporuje. To dokládá i zahájení největší stavby v historii Zoo Praha. Neméně však děkujeme 23 tisícům dárců, kteří od roku 2003 na nový sloninec přispěli částkou vyšší než 30 miliónů Kč. Základní kámen pro slonyTento den je velkým svátkem nejenom pro nás v zoo, ale i pro všechny tyto dárce," uvedl ředitel pražské zoo Miroslav Bobek.

Neděle 16. května 2010 se stane i happeningem s pokusem o zápis do Guinessovy knihy rekordů. Bude se usilovat o světový rekord v počtu plyšových slonů na jednom místě. Proto by všichni příznivci měli do Zoo Praha zavítat s plyšovým slonem jakékoliv velikosti. Pokud někdo slona nemá nebo jej zapomene, bude možnost zakoupit jej i na místě.

Základní kámen pro slonyDalší bohatý program Zoo Praha bude v indickém stylu. V Pavilonu slonů proběhne ve 13 a 15 hodin cvičení slonů. Od 10 do 16 hodin budou děti zdobit interiér návštěvnických částí stávajícího slonince křídami. A celý den bude probíhat úprava exteriéru slonince oslovenými sprejery. V Oboře se od 10 do 16 hodin bude konat akce Trojský slon aneb napište našim slonům vzkaz nebo zanechte svůj otisk na Trojském slonovi v téměř životní velikosti. Na terase Vzdělávacího centra budou moci návštěvníci zavítat od 9 do 16 na Indický trh nebo se zúčastnit malování hennou. Ve 13 a 14:30 se uskuteční workshop bollywoodského tance, škola oblékání sárí a mini módní přehlídka. Od 15 do 16:30 hodin zazní tóny klasické indické hudby při koncertě skupiny Noor. Ve Vzdělávacím centru od 13:30 hodin představí nový sloninec jeho autor, architekt V. Danda. Na Veselovského louce bude mezi 10. a 17. hodinou otevřena čajovna, ve 13:30 a 15:30 lze vidět ukázky cvičení jógy společnosti Jóga v denním životě a ve 14 a 15 hodin koncert indické klasické hudby v podání E. Kubíčkové - esraj a T. Reindla – tabla.

Editor: Janinka
Vytvořeno: 13.05.2010 11:15
Poslední změna: 25.05.2010 04:34

RSS

Hodnocení: 4.80 (5x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz