Kultura

Zpátky do pohádky

Po krátké zimní přestávce připravil Letohrádek Mitrovských novou výstavu určenou především pro děti a všechny milovníky pohádkového žánru.

Zpátky do pohádky
Zpátky do pohádky
Na tři měsíce se v působivých prostorech brněnského Letohrádku Mitrovských prostřednictvím 60 kostýmů, rekvizit a kulis, zabydlí 15 známých českých pohádek z tvorby Československé a následně České televize na výstavě s názvem Zpátky do pohádky.

Zpátky do pohádkyHolčičky se mohou těšit na kostýmy princezen a princů, královen nebo králů, kluci například na loupežníka, čarodějnici nebo Krakonoše. Při výběru pohádek bal brán zřetel nejen jejich oblíbenost u diváků, jak je tomu například u pohádek Anděl Páně, Lotrando a Zubejda, Sedmero krkavců či Zlatovláska, ale také hudební složku pohádek, jako Ať přiletí čáp, královno!, Plaváček, O princezně, která ráčkovala nebo Královna Koloběžka I., aby si děti mohly v rámci projekce připomenout nejenom herce a kostýmy, ale také zazpívat si známé písničky. Nejstarší kostýmy pochází ze 70. let 20. století z pohádky Zlatovláska, nejnovější jsou pouhé 2 roky staré, z pohádky Kouzla králů. Co se extravagance kostýmních návrhů týče, nejvýraznější šaty, klobouky a turbany pochází z pohádek Plaváček, ve které hrála řada v 80. letech populárních zpěváků a zpěvaček, a Ať přiletí čáp, královno!. Anděl Páně
Anděl Páně
Rukopis výtvarníka Stanislava Holého, známého díky Studiu kamarád a postavičkám Jů a Hele, nezapřou kostýmy z pohádky O chytrém Honzovi. K vidění jsou také nebeské kostýmy Pána Boha, Panny Marie a andělů z pohádky Anděl Páně.

Výstava Zpátky do pohádky je otevřena od 3. dubna do 30. června 2010 vždy od středy do neděle mezi 10. a 16. hodinou. Pro organizované dětské skupiny je připravený lektorský program spojený s malou výtvarnou dílnou. O vybraných sobotách bude provoz mírně omezen v rámci probíhajících svatebních obřadů. Podrobnosti budou vždy uvedeny na webových stránkách Letohrádku Mitrovských.

Editor: Janinka
Vytvořeno: 21.04.2010 06:42
Poslední změna: 13.05.2010 09:52

RSS

Hodnocení: 4.67 (6x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz