Kultura

Výstava designu Hostina pro návštěvu z jiného světa v Miláně

Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze bude reprezentovat český design v rámci milánského mezinárodního veletrhu mladého designu That´s design! – The New Creative Generation.

Hostina pro návštěvu z jiného světa
Hostina pro návštěvu z jiného světa
Design a jeho příznivci z celého světa každoročně zaplaví na několik dní Miláno, jeho výstavní prostory, ulice i hotely a způsobí ochromení městské hromadné dopravy. Ve speciální sekci pro mladé designéry se pod názvem That's design! – The New Creative Generation prezentuje mezinárodní designérský dorost a Výstava designu Hostina pro návštěvu z jiného světa v Miláněvýznamné evropské výtvarné školy v rušném centru města. Veletrh probíhá paralelně s jednou z nejprestižnějších světových designérských akcí Salone Internazionale del Mobile.

Podruhé v historii tohoto světoznámého veletrhu představí studenti Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze v samostatné prezentaci své návrhy a modely. Pod názvem Hostina pro návštěvníky z jiného světa budou vystaveny objekty určené pro stolování. Jak již název naznačuje, nepůjde o běžné hosty, kteří mají usednout kolem stolu, nýbrž o "návštěvníky z jiného světa", což znamená, že i navržené předměty nebudou předměty běžnými a všeobecně známými. Na prostřeném stole naleznete objekty vytvořené netradičním způsobem s přesahem od jejich užité funkce až k volnému uměleckému dílu.

Výstava designu Hostina pro návštěvu z jiného světa v MiláněSpolečná školní prezentace je jednotným výstavním konceptem, na kterém se podílejí všechny ateliéry, které se dotýkají designu. Své exponáty představí Ateliér designu I, II, III, Ateliér skla, Ateliér architektury IV, Ateliér keramiky a porcelánu a Ateliér K.O.V. Koncept, Objekt, Význam, na výstavě se dále podílejí studenti z Ateliéru grafického designu a nových médií a z Ateliéru fotografie.

Unikátní expozici designu, architektury, skla, kovu a porcelánu pod názvem Hostina pro návštěvu z jiného světa - A Feast for Visitors from Another World naservírují studenti VŠUP ve dnech 14.–19. dubna 2010 v Miláně v Itálii, na výstavním místě S03, via Savona 18, Zona Tortona.

Editor: Janinka
Vytvořeno: 04.04.2010 09:37
Poslední změna: 12.04.2010 10:27

RSS

Hodnocení: 5.00 (4x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2021, webmaster@people.cz