Kultura

Výstava Chile. Behind the scenes - Chile. Za oponou.

Výstavní prostor Espace Culturel Louis Vuitton si jako destinaci své již jedenácté objevitelské mise do světa moderního umění vybral soudobou uměleckou scénu v Chile.

Francisca García
Francisca García
Chile je nejdelší a zároveň také nejužší zemí na světě; její délka činí 4 300 kilometrů a šířka v průměru 180 kilometrů. Chile se rozkládá mezi pobřežím Tichého oceánu a pohořím And a je tradičně demokratickou zemí, která však byla svědkem násilného přerušení svých demokratických tradic v podobě krvavého puče, jenž vynesl k moci generála Augusta Pinocheta, který odstranil prvního demokraticky zvoleného prezidenta se socialistickým volebním programem Salvatora Allendeho. Demokracie byla obnovena na začátku devadesátých let 20. století a dnes je Chile vnímáno jako stabilní země, politicky i ekonomicky. Zeměpisná poloha a charakteristika země, stejně jako politický vývoj, silně ovlivnily lid v Chile a také místní umělce, kteří ztělesňují "chilskou duši."

Chilští umělci se dnes ve vlastní zemi těší podpoře veřejného i soukromého sektoru. Díky vládním programům podpory umění a díky financování ze strany soukromých uměleckých galerií dnes vystavují svá díla po celém světě. Prostřednictvím výstavy Chile. Behind the scenes - Chile. Za oponou chce galerie Espace Culturel Louis Vuitton oživit projekty, které připomínají světu "citlivé" umění z druhé strany And. Na výstavě se také objeví mnoho nových, pro příležitost výstavy vytvořených uměleckých děl.

Výstava Chile. Behind the Scenes - Chile. Za oponou představí umělce, kteří prostřednictvím svých multidisciplinárních uměleckých metod tvoří umění, v němž se odráží politické i kulturní dědictví, fikce se potkává s realitou. Nosným tématem výstavy je chilská identita. Vystavujícími umělci jsou Mónica Bengoa, Claudia del Fierro, Francisca García, Ignacio Gumucio, Iván Navarro & Mario Navarro, Álvaro Oyarzún, Enrique Ramírez, Tomás Rivas, Nicolás Rupcich, Carolina Saquel a Camilo Yañez.

Více se o výstavě dozvíte na Louisvuitton.com/espaceculturel.

Editor: Janinka
Vytvořeno: 06.02.2010 09:44
Poslední změna: 08.02.2010 09:02

RSS

Hodnocení: 4.33 (3x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz