Kultura

Perský nový rok - Shahab Tolouie Quartet, David Koller, Pavel J. Ryba a další

V neděli 21. března 2010 se od 19:30 hodin v Divadle ABC uskuteční jedinečná hudební událost. LEGENDY ČESKÉ HUDEBNÍ SCÉNY zde poprvé OSLAVÍ PERSKÝ NOVÝ ROK, který připadá tradičně právě na první den jara.

Perský nový rok - Shahab Tolouie Quartet, David Koller, Pavel J. Ryba a další Svátek Norooz (z perštiny nový den) slaví na celém světě více než 300 milionů lidí. S myšlenkou jeho oslav v Čechách přišel již vloni v Praze žijící íránský virtuózní kytarista a zpěvák Shahab Tolouie. U příležitosti prvních oslav perského Nového roku konaných v Česku pokřtil své debutové album \\\"Tango Perso\\\". Tato deska mu vynesla mezinárodní renomé a pozornost světových médií (BBC, VOA).

Na koncertu „Legendy české hudební scény“ konaném letos na první jarní den v Divadle ABC zazní melodie staré Persie i současná autorská tvorba Shahaba Tolouie v jeho výjimečném hudebním stylu, která on sám nazývá EthnoFlamenco nebo Perskošpanělská fúze. Shahab mísí tajemnou mystiku a zdobnou hravost perských motivů, expresi a vášeň flamenca s atmosférou magické Prahy. \\\"Siločáry hudby Íránu i flamenca se protínají v Praze\\\" (Petr Dorůžka, Rok&Pop 2009/10).

David Koller
David Koller
Netradičním zážitkem pro návštěvníky koncertu se jistě stane perská hudba, která poprvé zazní v interpretaci známých osobností české hudební scény: Pavla Jakuba Ryby (The Fish Men) a Davida Kollera, který mimo jiné se Shahabem zazpívá skladbu \\\"Dele man\\\" (Moje srdce).

Pavel J. Ryba
Pavel J. Ryba
Na oslavách Perského Nového roku nebude chybět ani taneční umění Íránu a Španělska. Shahab Tolouie zde rovněž představí nové skladby i členy své kapely; na druhou kytarou Tomáš Vychytil a na kontrabas Martin Kapusník. Etnické a jazzové perkuse a bubny rozezní stálý člen Tomáš Reindl.

Pořádá ATLAS MUSIC a Divadlo ABC. Vstupenky za 200 - 350 Kč v pokladnách MDP. Online rezervace: www.mestskadivadlaprazska.cz, e: rezervace@m-d-p.cz, t:  224 215 943.

Editor: Rakova
Vytvořeno: 06.02.2010 07:49
Poslední změna: 09.02.2010 12:44
web: http://www.shahab-tolouie.com

RSS

Hodnocení: 4.75 (4x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2021, webmaster@people.cz