Kultura

Věra Martinová oslaví padesátku novým albem, koncertním turné a velkým koncertem

Zpěvačka Věra Martinová, první dáma české country, oslaví 2. února 2010 své padesáté narozeniny, které připomene jarním koncertním turné a především novým albem s názvem Křídel se nezříkám.

Věra Martinová
Věra Martinová
Zpěvačka Věra Martinová se narodila 2. února 1960 v Opočně. Absolvovala brněnskou konzervatoř, obor klasická kytara. Po úspěchu na festivalu Mladá píseň Jihlava své první profesionální angažmá získala v programu Orchestru Gustava Broma. V roce 1982 se stala členkou dívčí country skupiny Schovanky a této kapele zůstala věrná do roku 1986. V roce 2002 si etapu spolupráce Věra a Schovanky připomněly společným albem Svět je plnej různých řečí. Cestu na sólovou dráhu otevřel zpěvačce hit Malý dům nad skálou. Následovaly úspěšné písně Až na vrcholky hor, Dala jsem lásku řekám a  hit Dál jen vejdi, která dal název i zpěvaččině debutovému albu z roku 1989. Během krátké doby se Věra Martinová stala jednou z nejoblíbenějších československých zpěvaček a začala být nazývána první dámou české country. Věra Martinová oslaví padesátku novým albem, koncertním turné a velkým koncertemJeště v roce 1989 však do jejího života zasáhla těžká autohavárie. Po návratu k hudební činnosti v roce 1990 následovalo vydání druhého alba Půlnoční slunce a úspěšné koncertní aktivity. Další alba vydala Věra Martinová v letech 1992 Nejsme si cizí a 1994 Věra Martinová a přátelé. Stále více se na svých projektech začala uplatňovat jako autorka i jako producentka. Postupem doby opustila i díky spolupráci s folkovými a jazzovými hudebníky úzkou žánrovou škatulku country. Alba Zvláštní způsoby z roku 1995, Příběhy z roku 1998 a Slunci je to jedno z roku 2001 jsou důkazem pestré muzikantské invence a touhy po hledání kvalitních skladeb a textů.

Věra Martinová oslaví padesátku novým albem, koncertním turné a velkým koncertemVěra Martinová si také vyzkoušela roli televizní moderátorky v cyklu Svou káru táhnem dál, složila filmovou hudbu k cestopisu Snění hlavou dolů a věnuje se i malování. V roce 2004 nahrála ve vlastním studiu album Kytarová a o dva roky později titul Věřím svým snům.

Věra Martinová patřila a patří mezi naše nejpůvabnější zpěvačky a její blížící se kulatiny by jí hádal jen málokdo. Nadcházející padesáté narozeniny oslaví zpěvačka jarním koncertním turné a také novým albem s názvem Křídel se nezříkám. Album vyjde v polovině března 2010 jako CD a DVD. Zatímco CD bude obsahovat jenom nové skladby, na DVD fanoušci najdou  Best of Video s výběrem zpěvaččiných slavných videoklipů a televizních písniček. Následovat bude  turné po vlastech českých a velký narozeninový koncert v pražském Vinohradském divadle 18. dubna 2010.

Foto Popron Music

Editor: Janinka
Vytvořeno: 23.01.2010 10:14
Poslední změna: 27.01.2010 11:22

RSS

Hodnocení: 4.71 (7x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz