Kultura

Anketa Žebřík 2009 je v plném proudu

Prestižní hudební anketa Žebřík vstoupila v roce 2010 už do 18. roku své existence a vyvrcholí 5. března 2010 v Plzni.

Anketa Žebřík 2009 je v plném prouduŽebřík je hudební anketa česko-slovenská. V její domácí části lze uvádět i zahraniční umělce dlouhodobě působící v Čechách a na Slovensku. Hlasuje se v kategoriích Skupina, Album, Skladba, Videoklip, Zpěvák, Zpěvačka, Objev, Hudební DVD, Film a také v jediné záporné kategorii Průser roku.

Vítězkou minulého Žebříku se stala Aneta Langerová
Vítězkou minulého Žebříku se stala Aneta Langerová
V prvním, lednovém kole ankety Žebřík hlasují fanoušci na portálu iREPORT.cz bez jakéhokoliv omezení pro jejich libovolného favorita. Stačí poslat sms na číslo 900 06 09 ve tvaru specifikovaném na webových stránkách iREPORTu. Z výsledků vzejde pět nominovaných v deseti kategoriích, kteří budou zveřejněni 1. února 2010. O definitivních výsledcích se poté rozhodne ve druhém kole, které poběží do konce února 2010.

Stejné rozdělení platí i pro zahraniční část ankety, do níž lze hlasovat do 28. února 2010. Každý hlas bude slosován o atraktivní ceny partnerů Žebříku, tedy telefony, oblečení, slevové karty, hotelové ubytování a večeře či  vstupenky na vyhlášení Žebříku.

Richard Krajčo se na 1. místě umístil v Žebříku za rok 2008
Richard Krajčo se na 1. místě umístil v Žebříku za rok 2008
Vyhlášení cen proběhne 5. března 2010 od 20 hodin v plzeňském Domě kultury Inwest. Během pětihodinového programu, který moderuje režisér Zdeněk Suchý, budou opět oceněni první tři umělci v každé kategorii. Ti převezmou originální sošky renomovaného výtvarníka Václava Česáka, zvané Tančící R. Na slavnostním večeru Žebříku vystoupí například kapela Nightwork, která pokřtí a představí nové album, se speciálními sety se představí UDG, Tata Bojs nebo Vypsaná fixalší. Best of koncert chystá Dan Bárta, který v Plzni zazpívá se všemi nejdůležitějšími kapelami své kariéry, zazní hity Alice, Illustratosphere, J.A.R., Snowboarďáci i Sexy Dancers. Jarda Hudec a Glenn Hughes
Jarda Hudec a Glenn Hughes
Dan Bárta v Plzni odstartoval svou úžasnou kariéru, bývá pravidelným účastníkem i častým vítězem Žebříku. Vloni se navíc zaskvěl jako host nezapomenutelné show Glenna Hughese, a tak ho fanoušci jistě rádi letos uvidí v hlavní roli. Druhá scéna bude ve znamení hiphopu a taneční hudby v podání předních DJs. Další program bude pokračovat na after party ve vyhlášeném plzeňském klubu Buena Vista.

Předprodej na slavnostní vyhlášení ankety Žebřík zajišťuje síť Ticketportal.cz. Další info a pravidla hlasování najdete na iREPORT.cz nebo v REPORTu 1-2/10, který vychází 16. ledna 2010 a který navíc obsahuje anketní CD Best Of 2009.

Editor: Tereza Černá
Vytvořeno: 16.01.2010 08:35
Poslední změna: 26.01.2010 08:39

RSS

Hodnocení: 4.50 (4x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz