Kultura

Moudrost a zdravý rozum Peppera de Calliera

Pepper de Callier radí v nové knize Moudrost a zdravý rozum, jak řídit vlastní život a práci. Cílem knihy je ukázat čtenářům cestu k sebepoznání a zároveň je přesvědčit, že tím nejlepším životním průvodcem a koučem, jakého si mohou obstarat, jsou právě oni sami.

Moudrost a zdravý rozum
Moudrost a zdravý rozum
Moudrost a zdravý rozum je malá knížka s velkým poselstvím o životě, o vašem životě. Všichni se dříve či později ocitneme na důležité životní křižovatce. V takových chvílích nám může moudrá rada a zdravý rozum pomoci porozumět tomu, co se kolem nás děje, jak na to máme reagovat a jak si vytyčit ten správný směr vstříc budoucnosti.

Moudrost a zdravý rozum Peppera de CallieraPepper de Callier čerpá z více než 30 let zkušeností poradce a kouče manažerů, politiků a lidí nejrůznějších profesí z Asie, Evropy a Spojených států. V této knize předává čtenářům moudrost, k níž dospěl během své kariéry, způsobem, který leckomu ukáže vlastní život a kariéru ze zcela nového úhlu. Cílem knihy Moudrost a zdravý rozum je poskytnout vám samotným nástroje, znalosti a motivaci k tomu, abyste se stali svým vlastním koučem v životě i kariéře.

Autor Pepper de Callier se narodil a vyrostl na venkově uprostřed státu Indiana. Když jej postihla první velká životní rána, rozvod rodičů, odešel ze střední školy a stal se holičem. Tomáš Sedláček čte ukázku z knihy, Pepper de Callier a kmotr knihy Jan Bubeník
Tomáš Sedláček čte ukázku z knihy, Pepper de Callier a kmotr knihy Jan Bubeník
Na této první z mnoha životních křižovatek mu pomohl jeho bývalý ředitel, když jej přesvědčil, aby se vrátil na školu, dokončil ji a nakonec nastoupil na univerzitu. V arizonském Tucsonu poté založil, vybudoval a následně prodal pojišťovací společnost a vstoupil do další fáze svého života coby prezident a vydavatel časopisu Monterey Life Magazine se sídlem v Kalifornii. Jeho kariéra pak pokračovala Tomáš Sedláček s oceněním Nejprodávanější kniha Knihkupectví Neoluxor 2009
Tomáš Sedláček s oceněním Nejprodávanější kniha Knihkupectví Neoluxor 2009
ve firmách zvučných jmen, jako Korn Ferry International, Spencer Stuart, či Heidrick and Struggles, což byla podle deníku TheWall Street Journal svého času nejuznávanější firma v oboru vyhledávání manažerských talentů. Dnes v Čechách tisíce lidí pravidelně čtou jeho sloupky o managementu a vedení v deníku Hospodářské noviny a na jeho blogu na zpravodajském serveru Aktuálně.cz. Autor dnes díky svým zkušenostem, čítajícím více než 30 let práce s vrcholovými manažery, prožívá podle svých slov nejuspokojivější část své kariéry, tedy koučuje druhé, píše a přednáší o zdravém rozumu a pomáhá ostatním zorientovat se na křižovatkách jejich pracovních a osobních životů.

Křest knihy Peppera de Calliera Moudrost a zdravý rozum se uskutečnil ve středu 20.ledna 2010 v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v Praze. Samotnému křtu předcházelo udělení ocenění Neoluxoru za nejprodávanější knihu roku 2009 Ekonomie dobra a zla moderátoru Tomáši Sedláčkovi.

Foto Neoluxor

Editor: Janinka
Vytvořeno: 16.01.2010 11:15
Poslední změna: 25.01.2010 02:44

RSS

Hodnocení: 4.40 (5x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2021, webmaster@people.cz