Kultura

Killing Joke připravují nové album a v dubnu 2010 přijedou do Prahy

Killing Joke, kapela opředená ohněm a magií, již déle než čtvrt století působí na rockové scéně jako jeden z nejuznávanějších a nejvlivnějších spolků. Nyní se původní sestava Killing Joke ve složení Jaz Coleman - zpěv, Geordie - kytara, Youth - baskytara a Paul Ferguson - bicí, vrací do studia, připravena natočit již třinácté album.

Killing Joke
Killing Joke
Album chystané k vydání v dubnu 2010 bude po mnohých personálních změnách v sestavě Killing Joke znamenat návrat čtveřice, která spolu nebyla ve studiu celých dvacet sedm let. Svůj comeback pánové otestovali na sérii vyprodaných koncertů a nyní se těší na natáčení nového materiálu.

V průběhu třech desetiletí se ze členů Killing Joke staly všestranné umělecké osobnosti, rozvíjející se mnoha směry. Trojnásobný držitel Grammy Jaz Coleman je známý spoluprací s nejlepšími světovými symfonickými orchestry i s místními folkovými soubory, jakým je například náš domácí Čechomor. Bubeník Martin Youth Glover se zase vypracoval ve velmi uznávaného hudebního producenta.

Skladby Killing Joke s chutí převzala například Metallica či Foo Fighters, mezi další příznivce apokalyptických vizí kapely se počítají Jimmy Page a Billy Corgan. Vliv Killing Joke lze bez větších obtíží nalézt v tvorbě mnoha mladších kapel, jako Nirvana, Ministry či Nine Inch Nails a dalších skupin, které si i přes svou popularitu uchovaly vazby na tvrdší undergroundovou scénu.

Nesmrtelný styl Killing Joke se tedy dočká další reinkarnace jak ve studiu, tak na evropských pódiích. Během dubnového turné ke třicetiletému výročí kapely navštíví Killing Joke vedle Německa, Belgie a Finska i naše hlavní město. Do Lucerna Music Baru se na ně můžete přijít podívat 26. dubna 2010. Vstupenky získáte v sítích Ticketpro.cz, Ticketstream.cz a Ticketportal.cz za 400 Kč + poplatky, na místě za 500 Kč.

Foto D Smack U Promotion

Editor: Tereza Černá
Vytvořeno: 31.12.2009 02:37
Poslední změna: 12.01.2010 10:28

RSS

Hodnocení: 4.33 (3x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2020, webmaster@people.cz