Kultura

Výstava kostýmů a rekvizit ze seriálu Arabela

Nejznámější dílo autorské dvojice Miloš Macourek a Václav Vorlíček dalo ve spojení s chytrým příběhem o střetu současného světa s pohádkovou říší vzniknout legendě, na kterou se nezapomíná. Výstava kostýmů a rekvizit z oblíbených pohádkových seriálů Arabela a Arabela se vrací probíhá v dominikánském klášteře na Starém Městě v Praze.

Arabela
Arabela
Na výstavě z pohádkové Arabely můžete obdivovat kostýmy královské rodiny i s korunovačními klenoty, kostýmy čarodějů I. i II. kategorie, které doplňují čtyři desítky dalších pohádkových kostýmů, jakými jsou například královští rádcové, čarodějnice, ježibaba z Perníkové chaloupky i s Jeníčkem a Mařenkou, ale také disco šaty princezny Xenie. K vidění jsou rekvizity z tohoto kultovního seriálu, například jediný dodnes zachovaný kouzelný prsten, křišťálová koule či cestovní plášť. Stranou pozornosti však nezůstává ani pokračování seriálu pod názvem Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek, natočené v 90. letech 20. století.

Rumburak
Rumburak
Velké oblibě, a to nejen u dětských návštěvníků, se stabilně těší zkoušení připravených kostýmů a roztodivných paruk. Interaktivnost expozice tím však zdaleka nekončí. Královský trůn vybízí k usednutí, královské koruny k vyzkoušení a postel babičky Červené Karkulky k ulehnutí, jenom pozor na vlka. V pokoji rodiny Majerových mohou návštěvníci kromě luxusního vybavení ze 70. let sledovat i jeden díl pohádkového seriálu s názvem Rumburakova pomsta.

Královna, princezna Xenie a princ Vilibald ze seriálu Arabela
Královna, princezna Xenie a princ Vilibald ze seriálu Arabela
V roce 2009 uplynulo od natočení první řady seriálu rovných 30 let. Výstava je určena všem, kteří mají rádi klasické české pohádky a zároveň je i vyjádřením poděkování tvůrcům seriálu. A navíc ježibaba z Perníkové chaloupky, která tak ráda peče, připravila pro návštěvníky sladké překvapení…

Zajímavostí výstavy také je, že prostory dominikánského kláštera nejsou běžně přístupné veřejnosti a výstava Arabela je tedy výjimečnou možností prohlédnout si některé části tohoto objektu. Otevřeno je do 31. ledna 2010 od úterý do neděle od 10 do 16:30 hodin. Za vstupné dospělí zaplatí 99 Kč, důchodci a studenti VŠ 60 Kč, děti ZŠ, studenti SŠ, ZTP 50 Kč a děti MŠ 30 Kč. Více se o výstavě dozvíte na webových stránkách Výstavy Arabela.

Společně s organizátorem výstavy Arabela jsme připravili soutěž o vstupenky na tuto výstavu.
Otázka zní: Kde se uskutečnila premiéra výstavy Arabela? Správná odpověď zní: za b - v Letohrádku Mitrovských v Brně.
Výherci vstupenek se stávají: Karolína Holá z Prahy, Eva McLeanová z Prahy 4 a J. Novák z Pardubic. Výhercům gratulujeme.

Editor: Tereza Černá
Vytvořeno: 02.12.2009 04:25
Poslední změna: 15.01.2010 08:59

RSS

Hodnocení: 4.69 (13x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz