Kultura

Výstava Od Vánoc do Vánoc

Od 11. prosince 2009 začne v Nejvyšším purkrabství Pražského hradu výstava Od Vánoc do Vánoc z rodinné sbírky Evy a Ivana Steigerových, která představí průmyslově vyráběné vánoční ozdoby, památky a historické dětské hračky.

Výstava Od Vánoc do VánocOd 11. prosince 2009 Výstava Od Vánoc do Vánocpořádá AGENTURA SCHOK v galerii Nejvyššího purkrabství Pražského hradu opět sváteční výstavu. Tentokrát už návštěvnící neuvidí pouze betlémy, které tu byly k vidění v letech minulých. Expozice Od Vánoc do Vánoc totiž představí průmyslově vyráběné vánoční ozdoby, památky a historické dětské hračky. Vzácné exponáty pocházejí z rodinné, po tři desetiletí budované sbírky manželů Evy a Ivana Steigerových.

Jak říká sběratel, filmař a světoznámý kreslíř a karikaturista Ivan Steiger, malebně sestavená expozice chce zachytit dosud nezpracované, málo známé souvislosti dějin obdarování našich malých dětských miláčků.

Výstava Historické vánoční ozdoby
Historické vánoční ozdoby
poutavě přibližuje už takřka šest set let starý příběh vánočního stromku, nahlédneme i do historie nejdůležitějších adventních svátků s jejich dnes už pozapomenutými zvyky. Překrásné vánoční pyramidy, louskáčky na ořechy, věnce, hvězdy a zvonkohry; vzácné vánoční ozdoby ze dřeva, cínu, kovu, vosku, papíru, skla i těsta, desítky roztomilých hraček, to vše nabídne výstava Od Vánoc do Vánoc. Její součástí bude i promítání půvabných trikových filmů Ivana Steigera o českých betlémech a oblíbených dětských hračkách.

Výstava Od Vánoc do Vánoc na Nejvyšším purkrabí Pražského hradu bude otevřena denně od 10 do 17 hodin od 11. prosince 2009 do konce ledna 2010.

Editor: Janinka
Vytvořeno: 22.11.2009 02:22
Poslední změna: 01.12.2009 08:35

RSS

Hodnocení: 4.80 (5x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz