Kultura

Aneta Langerová vydá album Jsem

Zpěvačka Aneta Langerová vydává album nazvané Jsem, které pokřtí v pražském Hard Rock Café. To ale není všechno, co Aneta Langerová chystá. Zpěvačka se stala ambasadorkou evropského projektu Play to Stop: Europe for Climate, který má za úkol upozornit na problematiku klimatických změn, a na konci listopadu 2009 pak pořádá další z benefičních koncertů Světlo pro Světlušku.

Aneta Langerová Jsem
Aneta Langerová Jsem
Aneta Langerová vychází na světlo. Už není doma schoulená pod peřinou, jako na předchozí desce Dotyk. "Nyní stojím venku před lidmi," takhle obrazně popisuje zpěvačka náladu i styl svého nového alba, které právě dokončila v nahrávacích studiích. Singl V bezvětří, který už hrají rádia, napovídá leccos o záběru chystané desky. Aneta Langerová vydá album JsemS kytaristou a producentem Martinem Ledvinou na ní začali pracovat už v listopadu 2008, kdy na chalupě pilovali přinesené nápady. "Oťukali jsme také sami sebe, protože desku jsme spolu ještě nedělali," řekla Aneta Langerová. "A já jsem se ujistila, že to půjde."

Deska bude hodně písničková, občas zazní muzika v tvrdším kabátě. Uhrančivý hlas Anety Langerové, jež umí člověka zasáhnout hluboko dovnitř, zazní občas s velkou silou, aby se zhoupl do zklidněné roviny. Tomu odpovídá rozmanitost písní, včetně pomalých balad či náladově odstupňovaných songů, které spojuje živý zvuk. Odrážejí se v něm zkušenosti z dvouletého koncertování Anety Langerové s kapelou. Při výběru písní pro album nezůstalo jen u těch, které si napsala Aneta Langerová. Skladbu Den si zpěvačka vybrala z nabídky Filipa Horáčka z kapely Prohrála v kartách. Aneta Langerová vydá album JsemSametovou píseň Jsem přinesl charismatický objev domácí scény Tomáš Klus. Sugestivní baladu Jedináček, má Aneta Langerová od Oskara Petra, který jí napsal známý song Hříšná těla, křídla motýlí. Písničku Stačilo říct pro Anetu napsal Michal Hrůza se kterým Aneta již v minulosti také spolupracovala.

Nové album nazvané Jsem zpěvačka pokřtí 4. prosince 2009 v pražském klubu Hard Rock Café. Vzhledem k tomu, že kapacita klubu je omezená a vstup je volný, Anetiny fanoušci se mohou registrovat na stránkách Langerovaaneta.cz

Na 25. listopad 2009 chystá Aneta také další ze série benefičních koncertů Světlo pro Světlušku, který v přímém přenosu uvidí i diváci České televize a uslyší posluchači Českého rozhlasu. Turné k novému albu Aneta připravuje na začátek roku 2010.

Foto Sony Music Entertainment

Editor: Tereza Černá
Vytvořeno: 29.10.2009 09:27
Poslední změna: 04.11.2009 08:49

RSS

Hodnocení: 5.00 (8x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz