Společnost

Bára Špotáková se stala patronkou tygřice

Liberecká zoo oslavovala velkolepě své 90. narozeniny.

Tygřice Surya Bára
Tygřice Surya Bára
Nová bílá tygřice Bára Špotáková s darovaným plyšovým tygrem
Bára Špotáková s darovaným plyšovým tygrem
z liberecké zoologické zahrady se jmenuje na počest své patronky, oštěpařky Báry Špotákové, Surya Bára. V hindštině přitom Surya značí slunce, takže jméno tygřice v překladu znamená Slunce Bára.

Bára Špotáková byla hlavní hvězdou oslav 90 let Zoo Liberec, které se uskutečnily ve středu 9. září 2009. Současně s ní se mohly stovky návštěvníků zoologické zahrady pobavit při veselém kreslení Petra Urbana a také díky přítomnosti hereček Jaroslavy Obermaierové, Moniky Zoubkové a moderátorky Hany Žertové, které společně pokřtily letos narozená mláďata lamy vikuni Ashariho a Valdivii.

Bára Špotáková se stala patronkou tygřiceKromě křtů a patronátu nechyběly na oslavách liberecké zoologické zahrady autogramiády všech vzácných hostí a Bára Špotáková se stala patronkou tygřicetaké speciální dražba kresleného vtipu kreslíře a humoristy Petra Urbana s Bárou Špotákovou v hlavní roli. Originální kresbu nakonec za 6 tisíc korun získala Jana Šírová z Liberce. Výtěžek z dražby poputuje na projekt Pomozme budoucnosti, jímž Zoo Liberec od roku 2006 podporuje sirotky a děti ulice z Burkiny Faso, čtvrté nejchudší země světa.

Foto Zoo Liberec

Editor: Janinka
Vytvořeno: 14.09.2009 12:04
Poslední změna: 18.09.2009 12:22

RSS

Hodnocení: 3.80 (5x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2024, webmaster@people.cz