Kultura

Zpěvák Jakub Smolík nahrává nové album

Zpěvák Jakub Smolík, romantik české pop-music, zůstává věrný svému žánru a právě nahrává nové album balad a písniček o lásce.

Zpěvák Jakub Smolík nahrává nové albumZpěvák Jakub Smolík nové CD pojmenoval po ústřední písni alba Já za Tebou dál budu stát. "Je to jedna z nejsmutnějších, ale zároveň nejsilnějších  skladeb, kterou jsem kdy nazpíval. Je o tom, jak těžké je vyrovnat se s tím, když nás navždy opustí ti nejmilovanější," říká Jakub Smolík.

Zpěvák Jakub Smolík nahrává nové albumZpěvák se kromě toho zároveň připravuje na velký koncert v pražském divadle Hybernia, kde 16. září 2009 oslaví s řadou hostů 30 let své profesionální činnosti. "Ten den zároveň slavím kulaté narozeniny, ale to je opravdu jen náhoda," usmívá se Jakub Smolík. Na koncert pozval své kolegy zpěváky Aleše Brichtu, Michala Davida, Petra Jandu a taky své dva dvorní skladatele, Jiřího Zmožka a Zdeňka Bartáka. "Skoro každý zpěvák si stýská, že je málo nových písniček a nejsou autoři. A já mám to štěstí, že už skoro dvacet let pro mě tito dva hitmakeři píšou jeden šlágr za druhým. Samozřejmě, že léty přibyl i další skvělí komponisti a textaři, ale těmto dvěma pánům vděčím za své největší životní hity." S Jiřím Zmožkem si Jakub Smolík zazpívá na novém albu i duet. Zatímco se zpěvačkami natočil Jakub Smolík spousty společných písní, např. s Evou Vejmělkovou, Šárkou Tomanovou, Zpěvák Jakub Smolík nahrává nové albumLucií Černíkovou nebo Viktorkou Genzerovou, mužský duet v jeho repertoáru dosud chyběl. Kdysi si ve třech zazpíval s Petrem Jandou a Alešem Brichtou,  ale písničku pro dva "chlapské" hlasy zpívá poprvé.

Letošní rok je v naší populární hudbě rokem kulatých narozenin. Kromě sedmdesátníků  Karla Gotta, Evy Pilarové, Nadi Urbánkové a Josefa Laufera, slaví padesátku celá řada vrstevníků Jakuba Smolíka, třeba Peter Nagy, Aleš Brichta nebo Petr Kotvald. "V kondici mne udržuje sport, box, motorky a samozřejmě koncerty. Ovšem největším přínosem pro moji fyzičku je malá dcera Petra," směje se Jakub Smolík.

Foto Popron Music

Editor: Tereza Černá
Vytvořeno: 31.08.2009 08:40
Poslední změna: 13.09.2009 12:42

RSS

Hodnocení: 4.45 (20x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz