Kultura

Z Barbory Hrzánové se stala čarodějnice školou povinná

Barbora Hrzánová je čarodějnicí školou povinnou, a to díky nové audioknize právě z čarodějnického prostředí.

Barbora Hrzánová je čarodějnicí
Barbora Hrzánová je čarodějnicí
Herečka Barbora Hrzánová ve studiu namluvila audioknihu Čarodějnice školou povinné. Knihu o dívce, toužící stát se dobrou čarodějnicí, vydalo nakladatelství XYZ a v září 2009 vyjde tento příběh, známý mimo jiné i z televizní obrazovky, na 2CD u vydavatelství Popron Music.

Barbora Hrzánová a režisér audioknihy František Špergr
Barbora Hrzánová a režisér audioknihy František Špergr
Hlavní hrdinka Mildred Virválová na Akademii slečny Krákavé společně s nejlepší přítelkyní Maud Měsíčkovou, namyšlenou spolužačkou Ethel Svatouškovou a učiteli prožívá ztřeštěná dobrodružství. Mildred je nejhorší a trochu neohrabanou studentkou akademie čar a kouzel, s jejími přáteli a učiteli. Sice nepochází z čarodějnické rodiny, ale vždy se toužila stát skutečnou čarodějnicí. Odradit od studia ji nemůže ani její talent na průšvihy, ani strach z výšek a tmy a ani to, že s oblibou poplete nějaké to zaklínadlo či špatně namíchá lektvar. Podstatou příběhu jsou mimo jiné právě její ztřeštěná dobrodružství, různé příhody, průšvihy, ale i úspěchy, protože Mildred přece jenom není úplně nejhorší, jak by se na první pohled mohlo zdát. Naštěstí má mnoho kamarádek, které jí se vším pomůžou a zastanou se jí. Má ale také nepřátele, třeba namyšlenou Ethel Svatouškovou, která ji hodně podceňuje a posmívá se jí. Z Barbory Hrzánové se stala čarodějnice školou povinnáZajímavostí je, že hlavní postavu série Mildred Virválovou, znal svět mnohem dříve, než spatřil světlo světa Harry Potter. Knihy o dívce, toužící stát se dobrou čarodějnicí, se staly velmi populární v mnoha zemích a potěší jak malé, tak i větší čtenáře. Knižní sérii následovalo i filmové zpracování a již zmiňovaný televizní seriál. Doposud se knih s jejími dobrodružstvími prodalo více než 3 miliony kusů.

"Myslím si, že je kniha Čarodějnice školou povinné pěkný dárek, jak za vysvědčení nebo na začátek školního roku, je to úplně jedno, za co bude. Spolužačky jsou úplně normální holky, které navíc umějí čarovat. Musejí chodit do školy, mají podobné starosti s učením jako naše děti ve školách. Jsou si s nimi věkově blízké i těmi starostmi. Zároveň je tam spousta tajemství, čar, kouzel a nebezpečí. Navíc děvčata jsou odvážná, drží spolu basu, to přátelství mezi nimi je moc pěkné", říká Barbora Hrzánová. "Audiokniha se mi namlouvala moc dobře. Je tam spousta postav a ještě navíc jsou to postavy kouzelné a jsou tam také zvířata, to já mám taky moc ráda. Mohla jsem se vyřádit", dodává známá herečka.

Editor: Janinka
Vytvořeno: 19.06.2009 10:26
Poslední změna: 19.06.2009 10:32

RSS

Hodnocení: 4.69 (13x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz