Kultura

Zoo Liberec čeká víkend s plyšovými medvídky

Zoologickou zahradu v Liberci a její návštěvníky čeká v sobotu 20. června a v neděli 21. června 2009 nejnabitější předprázdninový víkend, a to společně s Alešem Brichtou a plyšovými medvědy.

ALeš Brichta
ALeš Brichta
V sobotu 21. června 2009 se v areálu liberecké zoologické zahrady uskuteční tradiční Vítání prázdnin s libereckým rádiem RCL. Kromě písniček, soutěží a další zábavy se návštěvníkům jako host představí známý rocker Aleš Brichta, který do zoo dorazí kolem půl dvanácté a pokřtí zde zajímavý pár dravců, jejichž druh i jména jsou až do soboty tajná. Poté Aleš Brichta zazpívá několik písní a bude návštěvníkům k dispozici v rámci autogramiády. V sobotu se ale zároveň souběžně uskuteční další akce s názvem S vysloužilým spotřebičem do Zoo se slevou. Návštěvníci, kteří ten den přinesou před zahradu starý elektrický spotřebič, třeba fén, rádio, toustovač nebo mixér, a zanechají jej ve speciálních vacích, získají od obsluhy kupón na slevu v hodnotě 50 Kč na vstup do zoo Liberec v tentýž den.

Zoo Liberec čeká víkend s plyšovými medvídkyNeděle pak bude ve znamení letošní kampaně Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií European Carnivore Campaign 2009 (Osladíme to i evropským šelmám?). V rámci akce Teddy Bear Day - Plyšomedvědí den - se totiž pokusíme vytvořit neoficiální mezizahradní rekord v počtu plyšových medvědů přítomných v jeden den v ZOO. Pokud tedy návštěvníci zamíří v neděli v době od 9 do 12 hodin do ZOO Liberec a vezmou si s sebou svého plyšového medvěda, budou hned za vstupem do zahrady zaznamenáni našimi sčítacími komisaři. Přesně v poledne se pak všichni návštěvníci s medvědy shromáždí u hlavního pódia, kde pořídíme family photo a oznámíme celkový počet shromážděných medvědů (plyšáky si návštěvníci zase odnesou domů!). Akce má za cíl upozornit neotřele na šelmí kampaň a informovat o jejích cílech. Jako podpůrná akce slouží od minulého týdne i speciální výstava Soužití s velkými šelmami - 12 barevných bannerů se šelmí tématikou - v našem pavilónu slonů.

Editor: Janinka
Vytvořeno: 15.06.2009 11:36
Poslední změna: 03.07.2009 07:46

RSS

Hodnocení: 5.00 (4x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz