Společnost

Aukce obrazů ve prospěch Konta BARIÉRY

Mimořádná aukce obrazů vynesla 1 678 400 korun ve prospěch Konta BARIÉRY, které je stěžejním projektem Nadace Charty 77 a již patnáct let pomáhá zlepšit život handicapovaných spoluobčanů.

Tereza Ksotková dražila pro Konto BARIÉRY
Tereza Ksotková dražila pro Konto BARIÉRY
Koncem dubna 2009 se na Žofíně uskutečnila poslední část mimořádné aukce obrazů darovaných společností ČEZ ve prospěch Konta BARIÉRY. Aukce obrazů ve prospěch Konta BARIÉRYAukci vydražením prvního díla symbolicky zahájila herečka a moderátorka Tereza Kostková. Vrcholem pak byla dražba litografie Loď na moři z roku 1965 od jednoho z nejoriginálnějších českých umělců Jana Zrzavého. Grafika se nakonec vydražila za 30 000 Kč. Jednalo se o první dílo Jana Zrzavého dražené pro charitativní účely v Čechách. Nejdražším vydraženým dílem se neočekávaně stal obraz Džbán v podzimní náladě českého krajinkáře Václava Rabase. Cena obrazu se vyšplhala na úctyhodných 260 000 Kč. Mezi draženými 86 výtvarnými exponáty byla zastoupena díla takových umělců jako je od Josef Lada, Lev Šimák nebo Josef Váchal. Celkový výnos z aukce tak dosáhl úctyhodných 1 678400 Kč. Finanční prostředky získané touto aukcí podpoří handicapované v jejich "Novém startu" do života.

Aukce obrazů ve prospěch Konta BARIÉRYAukce proběhla v rámci aukčního dne Galerie Kodl a Aukční síně Vltavín. Výtěžek z ní půjde na podporu projektu Nový start, jímž Konto BARIÉRY pomáhá těm, kteří se v důsledku úrazu ocitli za posledních 18 měsíců na vozíku. "V životě mohou nastat situace, které nás nečekaně vyřadí ze hry. Postaví před námi bariéru, kterou nedokážeme bez pomoci druhých překonat. Zvláště krátce po úraze je nový start do života opravdu těžký. Proto jsme se rozhodli tento projekt založit a našim žadatelům s jejich novým startem pomoci," říká Božena Jirků, ředitelka Konta BARIÉRY. „

Tereza Kostková, která se mimořádné aukce zúčastnila již podruhé, svou podporu Kontu BARIÉRY komentovala slovy: "Je velmi důležité dělat dobré věci, když člověk alespoň trochu může a to nejen pro vlastní uspokojení. Já mám v tomto směru jedno motto. Když je někdo přiměřeně zdravý a přiměřeně solventní, měl by něco dělat i pro ostatní," říká Tereza Kostková. "Dražby se mi líbí, když hecování podporuje dobrý skutek. Mým největším vydraženým úspěchem byl obrovský koláč, který jsem vydražila na plese jedné nejmenované školy," dodává se smíchem Kostková.

Všechny mimořádné aukce obrazů ze sbírky Skupiny ČEZ, věnované Kontu BARIÉRY vynesly během tří let pro účely tohoto projektu celkem 9 158 000 Kč.

Foto Ogilvy

Editor: Janinka
Vytvořeno: 04.05.2009 08:58
Poslední změna: 09.05.2009 08:10

RSS

Hodnocení: 4.75 (4x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2021, webmaster@people.cz