Kultura

1. máj v Zoologické zahradě Ústí nad Labem

První májový víkend ve znamení pohody, lásky a ptačího zpěvu připravila zoo v Ústí nad Labem. Nadcházející sváteční prodloužený víkend tak nabídne v zoologické zahradě program, který určitě uspokojí každého z návštěvníků.

1. máj v Zoologické zahradě Ústí nad LabemNa pátek 1. května 2009 jsou v areálu zoologické zahrady připraveny hned dva samostatné ucelené programy. Tradiční První máj v zoo bude mít hlavní scénu u restaurace Koliba. Od 13 hodin si zde přijdou na své jak milovnící country a bluegrassové hudby při vystoupení skupin Báry a Burizon, tak přátelé historického šermu, kteří se mohou těšit na souboje v podání teplického Ortelu, ale také vyznavači exotických tanců. Krásné dívky z taneční skupiny Bale Krima Klamizuba mají připraveny ukázky tanců z různých koutů světa. Sváteční náladu jistě pomohou navodit malé mažoretky ze souboru Marionetky.  Program pak doplní další stanoviště v areálu zoo se soutěžemi pro děti i dospělé a také možnost vyzkoušení originálních skákacích bot či práce televizního reportéra.

1. máj v Zoologické zahradě Ústí nad LabemNa stejné datum je zejména pro milovníky ptačího zpěvu připraven Ptačí den v zoo. Program je příspěvkem k Mezinárodnímu dni ptačího zpěvu, 150. výročí narození zakladatele areálu Dr. h. c. Heinricha Lumpeho a probíhajícímu Roku ptáka v Ústí nad Labem. Již v 5 hodin ráno mohou amatérští i profesionální ornitologové vyrazit na procházku areálu, zaměřenou na pozorování volně žijících druhů ptáků a poslech jejich zpěvu. Součástí bude výklad profesionálního zoologa a také ukázky odchytu a kroužkování ptáků. Komu by se nechtělo vstávat tak brzy, bude mít příležitost vyrazit také v 6 nebo v 7 hodin. Sraz je u spodní pokladny do zoo a účastníci neplatí vstupné. V 10 hodin proběhne na Zooškole Heinricha Lumpeho přednáška zoologa ústecké Muzea Mgr. Václava Berana o zpěvném ptactvu, doplněná poslechem audioukázek. Od 13 hodin pak budou děti moci v rámci výše zmíněného prvomájového programu v rámci Ptačího kreslení tvořit díla, která budou okamžitě vystavena v areálu Koliby. Po skončení hlavního programu, cca v 16 hodin, bude ještě jednou zopakována procházka s odborným výkladem a pozorováním ptáků.

Po celý víkend se mohou návštěvníci v ústecké zoo zapojit do kvízu Láska v přírodě, hlavní výherce si odnese velký marcipánový dort ve tvaru srdce. A pokud nevíte, kde najít ten správný rozkvetlý strom pro prvomájový polibek, tak určitě přijďte, protože v areálu zoo si určitě vyberete.

Editor: Janinka
Vytvořeno: 30.04.2009 03:47
Poslední změna: 05.05.2009 10:01

RSS

Hodnocení: 5.00 (2x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedené



Copyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz