Žirafí boom v Zoo Praha pokračuje
Již třetí malá žirafa, samička, se narodila v neděli 8. března 2009.

Takhle poprvé sála malá žirafa 8. března 2009Nově narozená žirafí samička v Zoo Praha je už celkově 64. mládětem v historii pražského chovu. Porod tentokrát trval 2 hodiny a žirafí mládě se narodilo ve 14 hodin 14 minut, po hodině se samo postavilo a po dalších deseti minutách se poprvé napilo od své matky Kleopatry, která tak porodila osmé mládě. Otcem je zkušený veterán Šimon a malá žirafa je jeho už jeho dvacátým potomkem.
Zajímavostí jistě je, že mezi dcery Kleopatry patří i Nora, která rodila 1. března 2009, takže se Kleopatra během jednoho týdne stala babičkou i matkou. Nořino mládě je již k vidění ve velké expoziční stáji. Dcera Kleopatry se zatím nachází v porodních boxech v zázemí pavilonu Africký dům. Pokud bude vše v pořádku, návštěvníci ji uvidí po víkendu 15. března 2009.
A aby toho nebylo málo, další žirafí přírůstek je v očekávání zhruba koncem března. Na tento čtvrtý, letos zřejmě poslední žirafí porod připravuje pražská zoo multimediální projekt. Ve stáji, kde porod proběhne, budou instalovány tři kamery, dvě v úrovni přízemí, zamaskované v dřevěné stěně porodní kóje, a třetí kamera bude snímat ze stropu z ptačí perspektivy.
Projekt bude zanedlouho spuštěn na webových stránkách Zoo Praha.