Společnost

Těžce vydobytá vítězství šampionátu v Liberci osladil Těžkej Pokondr

FIS Mistrovství světa v klasickém lyžování Liberec 2009 se pomalu přehouplo do své druhé poloviny, zábava a napětí ale samozřejmě nekončí. V úterý 24. února 2009 závod v běhu na lyžích mužů a žen přinesl nové vítěze i poražené a kapela Těžkej Pokondr přijela se zásobou svých nejlepších hitů.

Těžkej Pokondr s Kateřinou Neumannovou
Na Medal Plaza se po jednodenní pauze dnes opět rozdávaly medaile těm, kterým se podařilo překonat silné soupeře, nepřízeň počasí a mnohdy i samy sebe. Ocenění i velké ovace si zaslouženě užili sportovci, kteří se umístili na předních pozicích při závodu v běhu na lyžích sprintu. Za ženy se vítězkou stala Italka Follisová, za ní na druhém místě skončila Američanka Randallová a na třetím Finka Muranenová. FIS Mistrovství světa v klasickém lyžování poctil svou návštěvou norský korunní princ Haakon Magnus. Norský korunní princ Haakon Magnus, Ola Vigen Hattestad a Johan Kjölstad
Norský korunní princ Haakon Magnus, Ola Vigen Hattestad a Johan Kjölstad
Jeho přítomnost měla na norské sportovce přímo magický vliv, podařilo se jim totiž získat další zlatou medaili, a také stříbro. Na 1,6 kilometru vyhrál po sérii rozjížděk favorizovaný Nor Ola Vigen Hattestad před krajanem Johanem Kjölstadem. Třetí místo obsadil Rus Nikolaj Morilov.

Přes den mohli návštěvníci šampionátu opět využít bohatou nabídku doprovodného programu. Tematicky byl úterní den zaměřen na Itálii, což bylo spojeno pochopitelně také s Happy Hour s pivem zdarma pro Italy. Jak je již pravidlem, večery na šampionátu v Liberci jsou vyplněny dobrou muzikou a zábavou. Těžce vydobytá vítězství šampionátu v Liberci osladil Těžkej PokondrTentokrát převzala pomyslnou štafetu kapela Těžkej Pokondr, která se v Tipsport aréně úspěšně snažila pobavit své publikum a příjemně tak všechny naladit na další den. "Oba jsme klasičtí lyžaři, proto jsme poctěni tím, že budeme vystupovat právě na Mistrovství světa v klasickém lyžování. Navíc k Liberci máme vřelý vztah a o to víc jsme se těšili na naše fanoušky," prozradil Miloš Pokorný z Těžkého Pokondra.

Více informací naleznete na na oficiálních webových stránkách FIS MS Liberec 2009.

Editor: Janinka
Vytvořeno: 23.02.2009 01:53
Poslední změna: 25.02.2009 09:06