Kultura

Žáci Kopyto a Mňouk se opět vracejí

Po velkém úspěchu první audioknihy Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka populární herci propůjčili své hlasy znovu dvojici hrdinů humoristické knihy Miloslava Švandrlíka.

Kopyto a Mňouk ožijí hlasem Tomáše Matonohy a Pavla Lišky
Kopyto a Mňouk ožijí hlasem Tomáše Matonohy a Pavla Lišky
Příhody nerozlučných kamarádů a spolužáků Kopyta a Mňouka ožívají ve formě zvukové nahrávky na dvojCD, ve které herci Pavel Liška a Tomáš Matonoha s komikou a vtipem namluvili všechny postavy příběhu. Tentokrát Kopyto a Mňouk ožení pana učitele Pěničku. Na Mikuláše zažijí neuvěřitelný zážitek s rodinou kastelána Štětky. Vynaleznou geniální počítač Mňopyto. Poprvé málem jejich pevné přátelství utrpí vážnou trhlinu kvůli sličné virtuosce. Také budou pořádat závody v jízdě po zábradlí na čas. Žáci Kopyto a Mňouk se opět vracejíA Kopyto se poprvé zamiluje. Překaženo bude i stěhování Kopyta do Pardubic. Naučí mluvit kavky a dokonce se proslaví jako pěvecké duo.

"Povídky jsem vybíral s dramatickými situacemi, které na sebe navazují. Interpreti mají možnost ukázat různé barevné palety hlasů a můžou se předvést", říká režisér audioknihy František Špergr. Mezi oblíbené postavy Pavla Lišky patří kromě Kopyta i spolužák Bičiště, o kterém říká: "Je to zajímavý lotr, ale líbí se mi i pan učitel Pěnička. A namlouvalo se nám moc dobře. To je také hodně dáno přístupem pana režiséra Špergra. Tomáš Matonoha, režisér František Špergr a Pavel Liška
Tomáš Matonoha, režisér František Špergr a Pavel Liška
My oba s Tomášem nejsme moc kultivovaní řečníci, já dvojnásob a u mě konkrétně je to velká drzost, že se do něčeho takového pouštím, ale pan režisér je trpělivý, my jsme o to klidnější a dostane tak z nás ne nadlidský výkon, ale výkon nadosobní".

"Pro mne je namlouvání audioknih změna, malé zpestření, jiná umělecká disciplína. Byl to vždycky můj sen namlouvat takové zajímavé postavičky. Nejvíce jsem se vyřádil na učiteli Pěničkovi. Má vtipně napsané kantorské monology, když promlouvá žákům do duše, to se mi dělalo nejlíp", prozradil Tomáš Matonoha.

Audioknihu Kopyto a Mňouk... další příhody na dvojCD vydává vydavatelství Popron Music 2. března 2009.

Foto Popron Music

Editor: Janinka
Vytvořeno: 07.02.2009 08:55
Poslední změna: 12.02.2009 11:03

RSS

Hodnocení: 4.82 (17x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz