Společnost

Anketa Zvíře roku 2008

V roce 2009 probíhá již třetí ročník populární ankety Zvíře roku, které se každý rok zúčastňují stovky příznivců ústecké zoologické zahrady. Anketa probíhá pouze na webových stránkách Zoo Ústí nad Labem a za rok 2008 bylo nominováno šest zástupců, kteří se v loňském roce stali pro zoo z nějakého důvodu významnými.

Mláďata žiraf Rothschildových Enid, Jonka a Sotiba
Mláďata žiraf Rothschildových Enid, Jonka a Sotiba
A která zvířata jsou nominována v anketě Zvíře roku 2008?
Lachtan Moritz patří ke kultovním zvířatům ústecké zoo a v roce 2008 oslavil desáté narozeniny.
Lachtan Moritz
Lachtan Moritz
Desátého jubilea se dočkal také samec tapíra jihoamerického Pepa, který v roce 2008 dostal jako dárek nové chovatelské zařízení.
Mezi nejvýznamnější zvířata se určitě zařadili aligátoři Libor a Eliška, kteří se stali tváří úspěšné akce Padíky pro alíky.
V srpnu 2008 se v ústecké zoo narodila lvíčata Aisa, Juno a Gaia.
Dalším významným odchovem jsou mláďata žiraf Rothschildových Enid, Jonka a Sotiba, protože poprvé v historii se podařilo během jednoho roku odchovat hned tři malá žirafátka.
Jako zástupce nově chovaného druhu byla nominována samice tygra malajského Indra. Tento druh byl popsán až v roce 2004 a ústecká zoo je druhá v naší republice, která tygra malajského chová.

Aligátoři Libor a Eliška
Aligátoři Libor a Eliška
Letošní anketa Zvíře roku 2008 má poněkud neobvyklý průběh, protože od prvního týdne se v čele usadil se 45% hlasů lachtan Moritz a svůj výrazný náskok si stále drží. Druhá v pořadí se drží lvíčata Aisa, Juno a Gaia, kteří mají 19% příznivců. Lvíčata Aisa, Juno a Gaia
Lvíčata Aisa, Juno a Gaia
Nic takového se dosud v minulých ročnících nestalo, adepti na titul Zvíře roku se během soutěže střídali a pořadí se průběžně měnilo, ale jak je vidět, Moritz je skutečně miláčkem návštěvníků. V zimním období předvádí své kousky pouze během víkendů, a to v 10:30 a 15:30 hodin. Dalším vhodným objektem k pozorování jsou z nominovaných zvířat právě lvíčata Aisa, Juno a Gaia, která v pavilonu šelem tráví čas bezstarostných her a připravují se na budoucí život šelmy. Žirafí mláďata jsou vidět v menším výběhu vedle svého pavilonu. S počtem 10% hlasů se o třetí a čtvrté místo dělí žirafátka se samicí tygra malajského Indrou. O jedno procento se změnilo pořadí na 5. a 6. místě mezi tapírem Pepou a aligátory Liborem a Eliškou. Pepu mohou návštěvníci vidět i během zimního období díky novému chovatelskému zařízení, kudy lze nahlédnout prosklennými průhledy do vnitřní ubikace, kterou obývá se svojí družkou Isarou.

Tapír jihoamerický jménem Pepa
Tapír jihoamerický jménem Pepa
Každý týden je možné poslat hlas svému favoritovi, a to až do 15. března 2009, kdy anket Zvíře roku končí. Samice tygra malajského Indra
Samice tygra malajského Indra
Vyhlášení výsledků a předání hlavních cen proběhne v rámci slavnostního Zahájení letní sezóny dne 4. dubna 2009. Ceny jsou skutečně pozoruhodné, od volných vstupenek do zoo přes ceny věnované partnery akce až po zajímavé aktivity přímo v zoologické zahradě. Každé pondělí je vylosováno deset výherců, kteří dostanou dvě volné vstupenky a tištěného průvodce zoo. Každý účastník bude zařazen nejen do týdenního slosování, ale i do závěrečného losování o hlavní ceny.

I vy můžete změnit pořadí jednotlivých zvířat svým hlasováním na webových stránkách Zoo Ústí nad Labem.

Editor: Tereza Černá
Vytvořeno: 02.02.2009 03:50
Poslední změna: 14.02.2009 10:59

RSS

Hodnocení: 4.46 (13x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz