Společnost

112 - V ohrožení života

Poprvé v historii publicistického pořadu TV Nova 112 - V ohrožení života byly slavnostně uděleny ceny neohroženým hrdinům z jeho reportáží odvysílaných v roce 2008. Prostřednictvím hlasování na internetu je vybrali sami diváci, kteří svými hlasy zvolili nejlepší profesionály, záchranářské týmy a laiky z reportáží. Z patnácti nominovaných zachránců vzešlo prostřednictvím divácké ankety pět rovnocenných vítězů.

112 - V ohrožení života"Za dva a půl roku, co stodvanáctku na Nově vysíláme, jsme samozřejmě zaznamenali více případů, které by si Cenu pořadu 112 - 2008 zasloužili, ale rozhodli jsme se nominovat jen příběhy, které jsme odvysílali v roce 2008," říkají autoři pořadu Mirek a Dana Vaňurovi. "Vážíme si všech zachránců, jejichž příběhy jsme odvysílali a kteří dokázali pomoci v nouzi. I když jsme nemohli nominovat všechny, v naší soukromé nominaci už dávno jsou."

Generální ředitel TV Nova Petr Dvořák předává cenu paramedičce Janě Sladkovské
Generální ředitel TV Nova Petr Dvořák předává cenu paramedičce Janě Sladkovské
Slavnostní a historicky první udílení cen proběhlo 30. ledna 2009 v pražském Kaiserštejnském paláci a Cenu pořadu 112 - 2008 si odnesli: Miluše Kottková, operátorka, která pomohla po telefonu rodičům zachránit jejich malou Adélku, když upadla a přestala dýchat. Zdeněk Kacálek, profesionální hasič. Při nehodě na motorce přišel o nohu a do příjezdu záchranné služby a svých kolegů hasičů si sám poskytl první pomoc. Dnes pracuje dál jako hasič na operačním středisku. Jana Sladkovská, paramedička záchranné služby. Při prvním porodu v terénu, ke kterému byla zavolána, se miminko rodilo nožičkami napřed a po narození nedýchalo. Holčičku dokázala vrátit do života. Naďa Tomčíková, cestující z vlaku, který vykolejil při železniční nehodě u Studénky, pomáhala a organizovala pomoc pro zraněné před příjezdem záchranářů. Plk. Ing. Zdeněk Nytra, krajský ředitel HZS Moravskoslezského kraje a MUDr. Roman Gřegoř, ředitel záchranné služby Moravskoslezského kraje, byli oceněni za brilantní práci záchranářů při železničním neštěstí u Studénky.

Reportáž z udílení cen včetně jednotlivých příběhů, které Stodvanáctka již odvysílala a které vyšly z hlasování diváků jako nejlepší, vysílá TV Nova 3. února 2009 ve 22.10 hodin v pořadu 112.

Foto archiv TV Nova 

Editor: Tereza Černá
Vytvořeno: 02.02.2009 03:42
Poslední změna: 07.02.2009 07:27

RSS

Hodnocení: 4.81 (21x)
5-skvělé
4-dobré
3-průměr
2-nic moc
1-nepovedenéCopyright © mars69 2000-2023, webmaster@people.cz